Budowa nowej hali sportowej przy I Liceum Ogólnokształcącym im. Marii Skłodowskiej-Curie w Andrychowi
Unieważniono przetarg na budowę hali w Andrychowie

Budowa nowej hali sportowej przy I Liceum Ogólnokształcącym im. Marii Skłodowskiej-Curie w Andrychowie jeszcze poczeka. Starostwo Powiatowe w Wadowicach unieważniło przetarg.

Osiem firm startowało w przetargu na rozbiórkę starej sali gimnastycznej i budowę nowej hali sportowej przy Liceum Ogólnokształcącym im. Marii Skłodowskiej - Curie w Andrychowie. Podmioty zaproponowały kwoty w przedziale od 11,9 do 18,2 milionów złotych. Starostwo Powiatowe w Wadowicach unieważniło jednak przetarg. Jak się dowiadujemy "ze względów proceduralnych".

Jak zapowiadają władze starostwa, nowa hala sportowa (z łącznikiem) będzie miała widownię na 300 osób, zaplecze szatniowe, pokój nauczycielski, pokój sędziów, ambulatorium, sala ćwiczeń czy magazyny sprzętu sportowego. Na hali będą mogły odbywać się ogólnopolskie zawody. Zaplanowano też montaż fotowoltaiki.

Koszt jej budowy szacowano na około 10 milionów złotych, z czego 4,5 miliona pozyskano z funduszy zewnętrznych. Pozostała kwota ma zostać pozyskana z kredytu. Prace budowlane miały rozpocząć się w sierpniu.

Starostwo zapowiada wkrótce powtórny przetarg.

(MG)

NAPISZ DO NAS: kontakt@wadowiceonline.pl

Komentarze  

+1 #1 Krzysztof 2021-08-11 16:28
Ciekawe jaka będzie odległość linii końcowej boiska do ławek, ściany czy drabinek. Jak znam polskie realia to pewnie 10 cm, żeby było łatwiej o uraz.
Cytować
Dodaj komentarz

Pamiętaj, że w Internecie nie jesteś anonimowy. Redakcja portalu WadowiceOnline.pl informuje, że nie odpowiada za treść komentarzy użytkowników. Komentarze o charakterze gróźb, personalne ataki oraz komentarze zakłócające dyskusję (trolling, spam) będą usuwane.