Władze Kalwarii Zebrzydowskiej planują budowę w centrum miasta  przebudowę popularnego trawiastego b
Jest plan na boisko „Sahara” ze sztuczną murawą w Kalwarii

Władze Kalwarii Zebrzydowskiej planują budowę w centrum miasta  przebudowę popularnego trawiastego boiska „Sahara”  na takie z nawierzchnią ze sztucznej trawy. Korzystałyby z niego kluby sportowe z terenów gminy jak i uczniowie szkół.

Burmistrz Kalwarii Augustyn Ormanty wspólnie z radnym Rady Miejskiej Łukaszem Draganem spotkali  się  w Ministerstwie Sportu i Turystyki w Warszawie z dyrektorem  Departamentu Infrastruktury Sportowej Marcinem Żyłowskim. Rozmawiano o możliwości uzyskania dotacji na przebudowę istniejącego pełnowymiarowego boiska do piłki nożnej przy Alei Jana Pawła II, popularnie określanego jako „Sahara” z nawierzchni trawiastej na nawierzchnię ze sztucznej trawy.  Boisko to stanowi własność gminy i zlokalizowane jest w pobliżu centrum miasta Kalwarii Zebrzydowskiej. Przebudowa polegać będzie na wymianie nawierzchni wraz  z podbudową i drenażem, wykonaniem oświetlenia  i montażem piłkochwytów.

Po dokonaniu przebudowy boiska będzie możliwość trenowania i rozgrywania meczów w okresie zimowym, co zachęci drużyny do przyjazdu na zgrupowania, znacznie zmniejszy się koszt utrzymania nawierzchni boiska, z uwagi na lokalizację boiska w pobliżu szkoły podstawowej i szkół średnich będzie możliwość korzystania z niego również przez uczniów w ramach prowadzonych zajęć szkolnych – argumentuje burmistrz Augustyn Ormanty

Na  terenie miasta Kalwaria Zebrzydowska do szkół podstawowych i ponadpodstawowych uczęszcza około 1 300 dzieci i młodzieży a na terenach wiejskich gminy do szkół uczęszcza około 2 500 uczniów.   Natomiast na terenie gminy Kalwaria Zebrzydowska działa 10 piłkarskich klubów sportowych. Przebudowa istniejącego boiska przyczyni się do dalszego rozwoju sportu na terenie miasta i gminy Kalwarii Zebrzydowskiej oraz możliwości osiągania wyższych wyników sportowych. Natomiast w  najbliższych latach jednym priorytetów gminy Kalwaria Zebrzydowska  jest systematyczna rozbudowa bazy sportowej.  

Warto pamiętać, że Gmina Kalwaria Zebrzydowska z końcem ubiegłego roku otrzymała dotację z Ministerstwa Sportu i Turystyki w kwocie 2 mln 130 tys. zł z przeznaczeniem na budowę sali gimnastycznej przy Szkole Podstawowej w Barwałdzie Górnym oraz boiska przy Szkole Podstawowej w Brodach. Przebudowę boiska przy Szkole Podstawowej w Zebrzydowicach i przy Szkole Podstawowej nr 6 w Leńczach.


(MG)

NAPISZ DO NAS: kontakt@wadowiceonline.pl

Dodaj komentarz

Kod antyspamowy
Odśwież

Pamiętaj, że w Internecie nie jesteś anonimowy. Redakcja portalu WadowiceOnline.pl informuje, że nie odpowiada za treść komentarzy użytkowników. Komentarze o charakterze gróźb, personalne ataki oraz komentarze zakłócające dyskusję (trolling, spam) będą usuwane.