Można śmiało powiedzieć, że takiego obiektu sportowego, takich szatni i zaplecza jakie ma MKS Kalwar
Kalwarianka ma obiekt, którego nie powstydziłaby się  Wisła Kraków

Można śmiało powiedzieć, że takiego obiektu sportowego, takich szatni i zaplecza jakie ma MKS Kalwarianka nie powstydziła by się Wisła Kraków (która zresztą w Kalwarii Zebrzydowskiej jest częstym gościem) czy też inna ekstraklasowa drużyna.  

W piątek (15.06) burmistrz Kalwarii Zebrzydowskiej Augustyn Ormanty  wraz z działaczami MKS Kalwarianka (honorowym prezesem Zbigniewem Sarapatą, obecnym prezesem Grzegorzem Makówką, wieloletnim działaczem klubu Jackiem Rzącą oraz dyrektor CKSiT Andrzejem  Burdkiem)  dokonali  wizytacji  prac remontowych jakie zostały dokonane w przyziemiach Pawilonu Sportowo-Turystycznego „Kalwarianka”.

Wcześniej w przyziemiach pawilonu, w których  znajdują się szatnie MKS Kalwarianka (założonego w 1923 roku) dokonano gruntownego remontu, a miejsce to zmieniło się nie do poznania. Dokonano tu też przebudowy  kotłowni, pralni, pomieszczeń magazynowych, wymieniona została  instalacja  elektryczna, wodociągowa i kanalizacyjna, a także instalacja centralnego ogrzewania.  Zakupiono wyposażenie w postaci pralki automatycznej przemysłowej i suszarki. Dzięki przeprowadzonym remontom w obiekcie znajdują się 4 szatnie, każda z nich z osobnym natryskiem, jest też odnowa biologiczna oraz sauna.

Wykonawcą robót budowlanych była Firma Handlowa „AGAT” Józef Górka ze Suchej Beskidzkiej. Natomiast wykonawcą mebli była firma Ceatus Tomasz Piątkowski z Niepołomic. Zadanie realizowanie było na przełomie  2017 i 2018 roku. Całkowita wartość zamówienia  wyniosła 798 840,61 złotych.

Dzięki bardzo dobrej współpracy pomiędzy Urzędem Miasta a MKS Kalwarianką i CKSiT udało się osiągnąć bardzo wysoki standard. Mamy nadzieje, że warunki, które tutaj stworzyliśmy sprawią, że na naszych obiektach gościć będziemy najlepsze zespoły oraz będą służyły lokalnemu środowisku sportowemu – mówi burmistrz Kalwarii Zebrzydowskiej Augustyn Ormanty.

Można śmiało stwierdzić, iż obiekty Kalwarianki, zaliczają się do najlepszych w skali całej Małopolski, nie dziwi zatem fakt, że na tych obiektach występują najlepsze małopolskie zespoły. W ostatnich latach aż pięciokrotnie w Kalwarii Zebrzydowskiej swoje mecze  sparingowe rozgrywała Wisła Kraków. Warto dodać, iż  również na obiektach Kalwarianki rozgrywany jest Finał Pucharu Polski na poziomie Małopolski i tak też będzie w tym roku – mecz finałowy zostanie rozegrany już w środę (20.06) o godzinie 17:00.

(AS)

NAPISZ DO NAS: kontakt@wadowiceonline.pl

Komentarze   

+5 #1 berek 2018-06-16 07:27
Jest to swoiste signum temporis ze meble dla kawlaryjskiego klubu robi firma z Niepołomic.
Cytować
+2 #2 Były zawodnik Kalwar 2018-06-16 10:38
Pamiętam jako zawodnik Kalwarianki lata 1965 - 1970 na starym boisku natrysk na zewnątrz wykonany z rurki z przewierconymi otworami , myliśmy się niezależnie od pogody. Gratuluję Kalwariance i życzę sukcesów na miarę posiadanego obiektu.
Cytować
+4 #3 Fakty 2018-06-16 14:42
Po zdjęciach widać, że zrobili kawał świetnej roboty i mają ZDECYDOWANIE powody do zadowolenia !!!

Dlaczego w Wadowicach stadion Skawa niema takich inwestycji ??? 4 lata kadencji i ..... poza zapowiedziami ....

ps. Andrychów buduje już 2 basen rozwija się, a my pitu, piutu.....
Cytować

Dodaj komentarz

Kod antyspamowy
Odśwież

Pamiętaj, że w Internecie nie jesteś anonimowy. Redakcja portalu WadowiceOnline.pl informuje, że nie odpowiada za treść komentarzy użytkowników. Komentarze o charakterze gróźb, personalne ataki oraz komentarze zakłócające dyskusję (trolling, spam) będą usuwane.