Ależ to był jubileusz! WKS „Żarek” Barwałd Górny w sobotę świętował 70-lecie powstania. Dzia
Jubileusz 70-lecia Żarka Barwałd z Lewandowskim i Glikiem

Ależ to był jubileusz! WKS „Żarek” Barwałd Górny w sobotę świętował 70-lecie powstania. Działacze klubu z niedźwiedziem w herbie, sprawili  że ci, którzy przybyli na ich stadion mogli poczuć się jak na mundialu. Były emocje sportowe i sporo atrakcji. Nie zabrakło też mocnych nazwisk jak Lewandowski, Ronaldo, Glik czy Higuain.

WKS „Żarek” Barwałd Górny, a właściwe kiedyś LZS Barwałd działał na naszej lokalnej arenie sportowej już od 1948 roku.

Co ciekawe były to na początku lokalne rozgrywki w tenisa stołowego, a dopiero po wielu latach przerodziło się to w piłkę nożną. Rozgrywki tenisa stołowego odgrywały się nawet na poziomie III ligi . Klub posiada bardzo ciekawą historię, a jego siedzibą jest część starego dworu z Barwałdu Górnego, którą datuje się na pierwsza poło XIX wieku, a na jego dziedzińcu usytuowane jest obecnie boisk klubu – mówi Franciszek Sarapata, wiceprezes Żarka Barwałd Górny i główny organizator pikniku

W klubie z okazji jubileuszu planują odkurzyć  historię, zdradzili, że odnaleźli już kapsułę czasu czyli szafę z różnymi klubowymi dokumentami i pamiątkami, która już od bardzo dawna pozostaje zamknięta … zapewne niebawem dowiemy się sporo ciekawostek związanych z klubem.

W ostatnich tygodniach klub przygotowywał się do swojego jubileuszu i trzeba uczciwie przyznać iż przed kolejnymi urodzinami wysoko zawiesili  poprzeczkę. Przygotowali cała masę atrakcji, jak mówili pragnęli by w tym dniu najwięcej radości miały dzieci i to się im udało: były dmuchańce, trampoliny, zabaw, malowanie twarzy,  pokazy radiowozów policyjnych i wozów strażackich oraz mini-turniej barwałdzki,  gdzie wystąpiła drużyna Żarka oraz uczniowie trzech szkół podstawowych z Barwałdu Dolnego, Średniego i Górnego.

W czasie jubileuszu obecne były też głośne nazwiska jak Lewandowski, Ronaldo, Glik czy Higuain… oczywiście w postaci koszulek, które można było licytować. Bardzo miłym akcentem w czasie klubowego święta było przekazanie przez klub obecnym trenerom, działaczom koszulek reprezentacji Polski z ich nazwiskami.

Chciałbym podziękować wszystkim i każdemu z osobna za włożony trud w organizacje pikniku z okazji 70lecia i czas poświęcony dla klubu. Dziękuję!. Nabór do wszystkich grup wiekowych trwa cały rok. W tej chwili szkolimy dzieci już od 6 roku życia w grupach Skrzat, Żak, Orlik i Trampkarz. Zapraszamy wszystkich chętnych – dodaje Franciszek Sarapata

Wraz z klubem jubileusz świętował też burmistrz Kalwarii Zebrzydowskiej Augustyn Ormanty, który przekazał list gratulacyjny i  zapewnił o dalszym wsparciu przez gminę. Przywiózł też prezent w postaci  pomocy finansowej na zakupu bramek dla nowo powstające drużyny żaków.

 

(AS)

NAPISZ DO NAS: kontakt@wadowiceonline.pl

Dodaj komentarz

Kod antyspamowy
Odśwież

Pamiętaj, że w Internecie nie jesteś anonimowy. Redakcja portalu WadowiceOnline.pl informuje, że nie odpowiada za treść komentarzy użytkowników. Komentarze o charakterze gróźb, personalne ataki oraz komentarze zakłócające dyskusję (trolling, spam) będą usuwane.