Planujesz kupić rower, ale nie wiesz, czy powinieneś wybrać nowy model, czy też rower używany? Z pew
Zakup roweru: nowy czy używany?
artykuł sponsorowany

Planujesz kupić rower, ale nie wiesz, czy powinieneś wybrać nowy model, czy też rower używany? Z pewnością nic w tej kwestii nie przebije poczucia, które towarzyszy przyniesieniu do domu zupełnie nowego roweru z salonu. Jednak z finansowego punktu widzenia zakup używanego sprzętu to zdecydowanie lepszy pomysł! Nie możemy podjąć tej decyzji za Ciebie, ale możemy Ci w tym pomóc.

Oto kilka rzeczy, które należy wziąć pod uwagę przed zakupem roweru (nowego lub używanego):

Cena 

Najważniejszym czynnikiem decydującym musi być Twój budżet. Oczywiście nowy rower będzie kosztował więcej, podczas gdy używany może mieć cenę zaniżoną ze względu na jego eksploatację, wytarcie przekładni itp. 

Najwyższy spadek ceny nowego roweru następuje w pierwszym roku po jego zakupie (około 30%). Jeśli więc liczysz, że kupisz nowy rower i sprzedasz go za rok w podobnej cenie, to niestety musimy Cię w tej kwestii zmartwić. 

Ponadto przy transakcji zawieranej w salonie nie masz przestrzeni na dyskusję co do ceny. Inaczej jest w przypadku rowerów używanych: nie dość, że możesz wypatrzeć prawdziwe okazje od indywidualnych osób, to jeszcze masz możliwość się z nimi swobodnie potargować. Wadą jest jednak to, że zakup używanego roweru wiąże się z pewnymi ukrytymi kosztami dotyczącymi wstępnych napraw i serwisu. Wszystkich potencjalnych usterek nie wyśledzisz podczas jednego oglądania roweru, ponadto sam sprzedający może nie być ich świadomy.

 

Stan roweru

Nie ma wątpliwości, że nowy rower miejski czy góral, ze względu na wykonanie zgodnie z najnowocześniejszymi rozwiązaniami technologicznymi, będzie doskonale się prowadził. Ponadto, najnowsze modele posiadają wyposażonymi na pewno w urządzenia bezpieczeństwa, takie jak ABS, kontrola trakcji itp. Co więcej, posiadają one gwarancję, co oznacza, że będziesz objęty ubezpieczeniem w przypadku jakiejkolwiek usterki mechanicznej lub samoistnej awarii. Natomiast stan używanego roweru całkowicie zależy od poprzedniego właściciela: mógł się nim dobrze zajmować, lub też rozbijać go setki razy. Dlatego bardzo ważne jest, aby kupić używany rower z zaufanego źródłatakiego jak https://allegrolokalnie.pl/oferty/rowery-i-akcesoria/rowery-16420/uzywane.

 

Rowery górskie, rowery szosowe... 

Ostatecznie decyzja o tym, czy kupić rower nowy czy używany, sprowadza się do tego, jakiego sprzętu poszukujesz.

Dużo zależy od tego, czy potrzebujesz roweru do codziennego przemieszczania się np. do pracy, czy tylko do okazjonalnego użytku. Osoby podróżujące tym środkiem transportu na co dzień szukają rowerów, które zapewniają dobre przebiegi i są łatwe w konserwacji. Rowery szosowe czy lepsze modele rowerów miejskich to przykłady takich jednośladów, których właściciele korzystają z nich na co dzień. Często są więc one zakupywane jako rowery nowe, co daje gwarancję ich niezawodności. Rowery górskie, trekkingowe oraz sportowe modele takie jak gravel czy cross są z kolei często używane przez wyczynowców lub ludzi, którzy na siodełku jednośladu spędzają dużą część swojego życia. Wszelkie modele znajdziesz na https://allegrolokalnie.pl/oferty/rowery-i-akcesoria/rowery-16420.

Osobną kategorią są rowery ze wspomaganiem elektrycznym, czyli maszyny często używane np. przez osoby starsze do pokonywania dłuższych dystansów. Takich rowerów raczej nie kupisz w drugim obiegu, choć można natrafić na wyjątkowe oferty. 

 

Wybierz rower dla siebie

Zdecydowana większość rowerzystów nie potrzebuje sprzętu doskonałego - ci zadowolą się zwykłym rowerem, którego będą mogli używać raz na jakiś czas podczas rekreacyjnych wypadów do parku czy lasu. Rowery "damskie" czy stare dobre modele MTB spokojnie mogą być zakupione jako rowery używane - czasem wystarczy kilka drobnych napraw, aby sprawić, by taki jednoślad odzyskał swój dawny blask. Jeśli zaś zależy Ci na estetyce i dobrej prezencji - niektórzy mówią, że to właśnie stare modele są najpiękniejsze...

 

artykuł sponsorowany
NAPISZ DO NAS: kontakt@wadowiceonline.pl