Wiele osób pyta się, co to jest ten zachowek? (przez niektórych zwany zachówkiem) I o co w tym w ogó
Zachowek. Co to jest?
artykuł sponsorowany

Wiele osób pyta się, co to jest ten zachowek? (przez niektórych zwany zachówkiem) I o co w tym w ogóle w tym chodzi?

Odpowiedź jest dość prosta. Otóż, zachowek jest swego rodzaju zabezpieczeniem najbliższych krewnych spadkodawcy na wypadek gdyby zostali przez niego pominięci w spadkobraniu.

Zachowek służyć ma ochronie interesów majątkowych najbliższych członków rodziny spadkodawcy przez zapewnienie im, niezależnie od woli spadkodawcy, a nawet wbrew jego woli, roszczenia pieniężnego odpowiadającego określonemu w przepisie ułamkowi wartości ich udziału w spadku, który by im przypadał przy dziedziczeniu ustawowym. Ułamkowa wartość udziału nie zawsze jest taka sama, różnić się może w sytuacji gdy uprawnionym do zachowku jest małoletni lub osoba niepełnosprawna.

Krąg osób uprawnionych do zachowku zakreślono dość wąsko i uwzględniono w nim jedynie zstępnych zmarłego (dzieci, wnuki), małżonka oraz jego rodziców. Trzeba jednak pamiętać, że w niektórych przypadkach możliwość zgłoszenie roszczenia zachowkowego będzie ograniczone, lub zupełnie wyłączone.

Jeżeli chcesz się dowiedzieć nieco więcej na temat zachowku odwiedź naszego bloga pod adresem: https://goo.gl/P1a45c

Chcesz się w swojej sprawie skonsultować, wejdź na http://www.kancelaria-actio.com/kontakt/ wypełnij formularz zgłoszeniowy, bądź zadzwoń bezpośrednio na nr: 12 411 05 94 i umów się na spotkanie.

Jeżeli jesteś z Wadowic lub okolic umów się na spotkanie w Oddziale Kancelarii „Actio”, który znajduje się przy ul. Lwowskiej 16, Centrum Handlowe „HEUREKA”, piętro II.

Pamiętaj, że w każdy czwartek uzyskasz tam Bezpłatną Poradę Prawną!!!

Bezpłatne porady

Program bezpłatnych porad prawnych skierowany jest przede wszystkim do osób które nie do końca wiedzą czy dana sprawa nadaje się do prowadzenia w postępowaniu sądowym, w jakim trybie powinna zostać przeprowadzona, jaka jest szansa na wygraną oraz jakie jeszcze kroki prawne można poczynić w danej sytuacji. Osoby takie często obawiają się wizyty u prawnika bojąc się, że będą musiały zapłacić nawet kilkaset złotych za samą informację, że w danej sprawie nic się nie da zrobić. W Kancelarii Actio za konsultacje prawne w określonych dniach nie ma absolutnie żadnych opłat.

Kancelaria Prawna Actio oferuje również kompleksową i profesjonalną obsługę osób fizycznych i przedsiębiorców w zakresie wielu dziedzin prawa. Szczegóły pod adresem www.kancelaria-actio.com

Kancelaria Prawna Actio Radcowie Prawni i Adwokaci

Kancelaria Prawna Actio od lat oferuje swoje usługi zarówno klientom biznesowym jak i klientom indywidualnym. Usługi Kancelarii cechują się profesjonalizmem a każda przyjęta przez Kancelarię sprawa jest prowadzona przez specjalistę z danej dziedziny prawa.

Kancelaria zajmuje się przede wszystkim:
prawem gospodarczym,
prawem pracy,
prawem rodzinnym i opiekuńczym (m.in. postępowania alimentacyjne i rozwodowe),
prawem spadkowym (postępowanie o nabycie spadku, podział spadku oraz zachowek),
szeroko pojętym prawem cywilnym (m.in. sądowa windykacja należności, postępowania z zakresu zasiedzenia nieruchomości, zasiedzenie, postępowania z zakresu służebności drogi koniecznej).

Kancelaria Prawna Actio zaprasza wszystkich zainteresowanych do kontaktu – już dziś zadzwoń na numer 12 411 05 94 i umów się na spotkanie z prawnikiem.

Oddział Kancelaria Actio w Wadowicach znajduje się Centrum Handlowe HEUREKA, II piętro, ul. Lwowska 16.

artykuł sponsorowany
NAPISZ DO NAS: kontakt@wadowiceonline.pl