Młodzi ludzie działający w Służbie Pomocy w Spytkowicach ruszyli z "Akcją zima", której celem jest
Młodzi ludzie chwycili za łopaty. Służba Pomocy w Spytkowicach walczy ze śniegiem!

Młodzi ludzie działający w Służbie Pomocy w Spytkowicach ruszyli z "Akcją zima", której celem jest wsparcie seniorom i osobom chorym.

Pisaliśmy już o nich kilkukrotnie, bo o takich ludziach warto informować. Dwa lata  temu grupa młodzieży z gminy Spytkowice założyła Służbę Pomocy w Spytkowicach, której celem jest bezinteresowna pomoc mieszkańcom w zapewnieniu porządku w okolicy. Mają czerwone charakterystyczne taczki i sporo innego sprzętu.

Sprzątają śmieci, pomagają oczyścić teren z chwastów, trawy, usuwają konary zagrażające kierowcom na drogach, czy trakcji kolejowej, zabezpieczają wydarzenia kulturalne i sportowe i wiele innych. Wszystko to bezinteresownie i w ramach wolontariatu. Słowem przydatna mieszkańcom ekipa, którą założyło kilku nastolatków.

Ich działalność można śledzić na oficjalnym Facebooku i stronie internetowej.

W ostatnich dniach ogłosili "Akcję zima". Pomagają na bieżąco starszymi i schorowanym mieszkańcom gminy Spytkowice w odśnieżaniu posesji, jednocześnie ułatwiają ich codzienne funkcjonowanie. To wszystko pomiędzy ich  codziennymi obowiązkami czyli m.in. nauką. Chwycili też za łopaty i odśnieżyli chodnik przy drodze krajowej nr 44 w Spytkowicach.

 

Celem naszej akcji jest zapewnienie wsparcia seniorom i osobom chorym poprzez usuwanie śniegu z ich podwórek podczas zimy. Dążymy do utworzenia bezpiecznej przestrzeni, umożliwiając im swobodne poruszanie się wokół domu. Chcemy zminimalizować ryzyko upadków i przeszkód, które mogą utrudniać im codzienne funkcjonowanie. Prosimy o zgłaszanie się osób, które tej pomocy naprawdę potrzebują i nie mają bliskich, którzy mogą im pomóc. Zależy nam na dotarciu do osób, które potrzebują tej pomocy najbardziej! – czytamy w ich komunikacie

Sama akcja wywodzi się z inicjatywy  Krzyysztofa Byrskiego, który pełni funkcje wójta gminy Spytkowice oraz Krzysztofa Stańko ich przewodniczącego.

Kontakt w sprawie akcji:

- Krzysztof Byrski: 502 259 054
- Krzysztof Stańko: 512 837 349
- Urząd Gminy Spytkowice

(MG)
(zdjęcia: Służba Pomocy w Spytkowicach)

NAPISZ DO NAS: kontakt@wadowiceonline.pl

Komentarze  

+3 #1 Obserwator 2023-12-05 12:07
Bardzo fajna akcja u nas powinno też coś takiego powstać.
Cytować
+1 #2 Zzzzzz 2023-12-05 12:23
Chcą pomóc to odsniezaja... ale,, walczą,, to chyba głupie stwierdzenie?
Cytować
Dodaj komentarz

Kod antyspamowy
Odśwież

Pamiętaj, że w Internecie nie jesteś anonimowy. Redakcja portalu WadowiceOnline.pl informuje, że nie odpowiada za treść komentarzy użytkowników. Komentarze o charakterze gróźb, personalne ataki oraz komentarze zakłócające dyskusję (trolling, spam) będą usuwane.