Opozycyjni radni mają spore zastrzeżenia co do sposobu wyboru nowego-starego przewodniczącego Rady Mie
Opozycja nie chce Piotra Hajnosza jako przewodniczącego rady

Opozycyjni radni mają spore zastrzeżenia co do sposobu wyboru nowego-starego przewodniczącego Rady Miejskiej w Wadowicach Piotra Hajnosza. Napisali do wojewody wniosek o unieważnienie głosowania. Są też inne zarzuty.

Jak już informowaliśmy, niedawno odbyła się pierwsza w tej kadencji sesja Rady Miejskiej w Wadowicach. Nowo wybrani w ostatnich wyborach samorządowych radni złożyli ślubowanie, otrzymali także zaświadczenie o wyborze. Radni wybrali również szefostwo rady. Większych zaskoczeń raczej nie było: radą rządzi większość radnych z PiS i komitetu burmistrza Bartosza Kalińskiego. Nowym-starym przewodniczącym Rady Miejskiej w Wadowicach został więc ponownie Piotr Hajnosz, jego zastępcą Mariusz Jakubas.

Tymczasem opozycja w radzie ma spore zastrzeżenia co do sposobu wyboru przewodniczącego i jego zastępcy. Radny Tomasz Dyrcz w imieniu Klubu Wspólnota Samorządowa złożył wniosek do wojewody o unieważnienie głosowania w tej sprawie, powołując się na ustawę o konstytucyjnej tajności głosowania. Tu według opozycji, nie zostało to zachowanie.

Głosowanie przeprowadzono w sali sesyjnej wadowickiego Urzędu Miejskiego.  Nie zapewniono odpowiednich warunków do właściwego przeprowadzenia tajnego głosowania. Kamera znajdująca się w rogu Sali sesyjnej jest skierowana na radnych i nagrywała jak oni oddają głos (co widać na nagraniu w portalu esesja – link z transmisji przesyłam poniżej). Ponadto tuż za Radnymi siedzieli m. in. kierownicy poszczególnych wydziałów, dziennikarze oraz Goście, którzy mogli widzieć jak głosują poszczególne osoby.  Głosowanie tajne obejmuje taki sposób oddania głosu przez radnego, który wyłącza możliwość ustalenia jego treści zarówno w czasie głosowania, jak i po jego zakończeniu,  a próba uzyskania informacji w tym zakresie stanowi naruszenie prawa. Przeprowadzenie głosowania sprawiającego pozór głosowania tajnego stanowi istotne naruszenie prawa. Można o nim bowiem mówić w szczególności wówczas, gdy uchwała została podjęta w trybie sprzecznym z przepisami prawa. Ten stan rzeczy występuje w razie naruszenia wymogu tajności głosowania. Gwarantuje on bowiem radnym niezależność od wpływów politycznych i osobistych podczas podejmowania kluczowych rozstrzygnięć personalnych – czytamy we wniosku.

 

Tymczasem co do osoby nowego-starego przewodniczącego padają też inne zarzuty.

W czasie zeszłotygodniowej sesji wybraliśmy przewodniczącego Rady Miejskiej, którym ponownie głosami PiS został Piotr Hajnosz - facet, który wielokrotnie w poprzedniej kadencji łamał Statut Gminy Wadowice i ustawę o samorządzie gminnym, w którego sprawie zawiadomiliśmy kilka razy prokuraturę podejrzewając, że przerobił projekt "papieskiej" uchwały, a razem z burmistrzem Kalińskim podrabiał na oczach wszystkich dokumenty. Wreszcie facet, który znaleziony został nieprzytomny za kierownicą własnego samochodu. Ponieważ władzę w Gminie Wadowice oddaliście ponownie PiS, to ponownie wszystkich radnych i mieszkańców reprezentować będzie osoba, która w ogóle nie powinna pełnić jakichkolwiek funkcji publicznych.  Tymczasem Hajnosz stwiedził, że mieszkańcy akceptują jego zachowanie, bo dostał 3-razy więcej głosów niż 5 lat temu, a poza tym to ja według wadowickiej prokuratury i sądu jestem przestępcą – napisał na swoim Facebooku radny i były burmistrz Wadowic Mateusz Klinowski.

 

(Marcin Guzik)

NAPISZ DO NAS: kontakt@wadowiceonline.pl

Komentarze  

+39 #1 Otto 2024-05-16 09:11
Szkoda tego miasta, kolejne pięć lat zmarnowane...
Cytować
+1 #2 Aj 2024-05-16 09:27
Lepiej późno niż wcale.
Cytować
-19 #3 Arti 2024-05-16 10:46
Co temu lewakowi znowu nie pasuje ?

Hajnosz wypełnia swoje obowiązki PRAWDIŁOWO oraz jest w pracy zawsze w porównaniu do Klina i jego avatarów !
Cytować
-15 #4 Co lewica knuje? 2024-05-16 12:37
Lewicy nie pasuje, bo radny Hajnosz jest pracowity, zawsze obecny i zawsze przygotowany, a to nie podoba się klinowi i jego rajcom.
Cytować
+15 #5 Aj 2024-05-16 13:21
Cytuję Bez Cenzury:
Frekwencja w poprzedniej kadencji:

Piotr Hajnosz - 0 nieobecności

Mateusz Klinowski - 15 nieobecności
Paweł Krasa - 10 nieobecności


ps. Czy Klin został już usunięty z uczelni jako osoba skazana prawomocnym wyrokiem czy nadal łamie prawo i pasożytuje na naszych pieniądzach ?

Nie wystarczy tylko być grzać stołek ... trzeba dać coś z siebie bo podatnik płaci.
Cytować
+13 #6 Aj 2024-05-16 13:22
Cytuję Co lewica knuje?:
Lewicy nie pasuje, bo radny Hajnosz jest pracowity, zawsze obecny i zawsze przygotowany, a to nie podoba się klinowi i jego rajcom.

Rozbawiłeś mnie . Dzięki.
Cytować
+1 #7 SruJot 2024-05-16 17:36
Cytuję Bez Cenzury:
Frekwencja w poprzedniej kadencji:

Piotr Hajnosz - 0 nieobecności

Mateusz Klinowski - 15 nieobecności
Paweł Krasa - 10 nieobecności


ps. Czy Klin został już usunięty z uczelni jako osoba skazana prawomocnym wyrokiem czy nadal łamie prawo i pasożytuje na naszych pieniądzach ?


Póki co pedalski Łu Jot nie chce odpowiedzieć dla czego ten bandyta wciąż figuruje w spisie pracowników. Ale co się dziwić. Tęczowych i naćpanych więcej tam niż ku.ew w burdelach.
Cytować
+1 #8 metal 2024-05-29 09:57
misiewicze posrane
Cytować
0 #9 ala 2024-05-29 14:45
cza ich rozliczać,robil i machlojki wszędzię,w całym kraju kłamcy z pis!mogą kłamać jak pinokio,brać się za nich!
Cytować
Dodaj komentarz

Kod antyspamowy
Odśwież

Pamiętaj, że w Internecie nie jesteś anonimowy. Redakcja portalu WadowiceOnline.pl informuje, że nie odpowiada za treść komentarzy użytkowników. Komentarze o charakterze gróźb, personalne ataki oraz komentarze zakłócające dyskusję (trolling, spam) będą usuwane.