Po naszym artykule, w którym poruszyliśmy temat rozlatującego się kopca w Parku Miejskim w Wadowicach
Magistrat naprawił kopiec w parku. Jest apel, aby wchodzić na niego po alejce

Po naszym artykule, w którym poruszyliśmy temat rozlatującego się kopca w Parku Miejskim w Wadowicach, wadowicki magistrat zareagował błyskawicznie i wziął się za naprawę.

Niedawno czytelnicy sygnalizowali nam problemy w Parku Miejskim w Wadowicach: kopiec ponownie zaczął się rozlatywać, woda w wielu miejscach wypłukała ziemię. Zwrócono też uwagę na uszkodzoną infrastrukturę po niedawnym remoncie: piłkarzyki od wielu miesięcy stoją uszkodzone, od roku brakuje w nich elementów. Karuzela o wielu miesięcy także jest uszkodzona i otaśmowana. Urwana huśtawka też od długiego czasu stoi i straszy.

Zobacz: Kopiec znowu się rozlatuje, część infrastruktury parku woła o pomstę od nieba

Trzeba przyznać, że po naszym artykule magistrat zareagował błyskawicznie. W tym tygodniu pracownicy interwencyjni założyli na kopcu w miejscach ubytków nową siatkę, nawieźli ziemię a także zasiali trawę. Kopiec znowu wygląda jak nowy.

Niestety  jego poprzedni stan to głównie efekt osób, które  wspinają się po nim zamiast korzystać z alejki. Jest więc apel aby wchodzić na niego "po Bożemu"...

 

Park Miejski w Wadowicach to jedno z ulubionych miejsc wypoczynku mieszkańców miasta i okolic. Cztery lata temu oddano go do użytku po długim remoncie. Naprawiono rozlatujący się kopiec, przebudowano również muszlę koncertową (dodano zaplecze) i widownie, korty, budynek starej harcówki i schroniska wyposażony został w olbrzymią przeszkloną część. Powstała siłownia na otwartej przestrzeni i kilka nowych placów zabaw. Alejki zostały obłożone nową kostkę. Nie brakuje nawet wodopojów dla zwierzaków.

Trzeba przyznać, że większość infrastruktury wygląda świetnie, zarządca dba także o zieleń i to widać. Jak się dowiadujemy, pozostałe usterki mają być wkrótce naprawione w ramach gwarancji przez wykonawcę remontu.

(Marcin Guzik)

NAPISZ DO NAS: kontakt@wadowiceonline.pl

Komentarze  

+13 #1 Tolek 2023-07-07 13:29
Niestety Syzyfowe prace...
Cytować
+2 #2 Moje 2023-07-07 16:40
Jeszcze nie wygląda jak nowy, trawa nie urosła.
Cytować
+3 #3 ali-baba 2023-07-07 19:50
Żadne remonty nie pomogą, jeżeli trawnik nie będzie regularnie podlewany. Kopiec to nie gleba, tylko warstwa trawy "z rolki" położona na cienkim podłożu umocowanym na stromym zboczu elastyczną kratownicą. Woda, woda i jeszcze raz woda, aż się trawa z rolki porządnie zakorzeni. Niech spece z parku skoczą na boisko Skawy, to się dowiedzą, jak dbać o trawnik.
Cytować
-5 #4 M. 2023-07-07 19:54
Czy można przystosować wjazd na kopiec dla wózków inwalidzkich?
Cytować
-7 #5 Adrian 2023-07-08 10:56
A kiedy będzie wizja, żeby takie archaizmy usuwać, to czekającą na wypadek górka brudu bez logicznego powiązania z tym miastem. Ludzie nawet po chodniku nie potrafią po tym chodzić, dzieci po tym biegają bez opieki.Park tylko by na tym zyskał.
Cytować
Dodaj komentarz

Kod antyspamowy
Odśwież

Pamiętaj, że w Internecie nie jesteś anonimowy. Redakcja portalu WadowiceOnline.pl informuje, że nie odpowiada za treść komentarzy użytkowników. Komentarze o charakterze gróźb, personalne ataki oraz komentarze zakłócające dyskusję (trolling, spam) będą usuwane.