Jak narzekają mieszkańcy, w oddanym do użytku po długim remoncie Parku Miejskim w Wadowicach znowu po
Kopiec znowu się rozlatuje, część infrastruktury parku woła o pomstę od nieba

Jak narzekają mieszkańcy, w oddanym do użytku po długim remoncie Parku Miejskim w Wadowicach znowu powoli rozlatuje się kopiec, sporo infrastruktury od wielu miesięcy woła też o pomstę do nieba.

Park Miejski w Wadowicach to jedno z ulubionych miejsc wypoczynku mieszkańców miastai okolic. Cztery lata temu oddano go do użytku po długim remoncie. Naprawiono rozlatujący się kopiec, przebudowano również muszlę koncertową (dodano zaplecze) i widownie, korty, budynek starej harcówki i schroniska wyposażony został w olbrzymią przeszkloną część. Powstała siłownia na otwartej przestrzeni i kilka nowych placów zabaw. Alejki zostały obłożone nową kostkę. Nie brakuje nawet wodopojów dla zwierzaków.

Trzeba przyznać, że większość infrastruktury wygląda świetnie, zarządca dba także o zieleń i to widać. Niestety wielu czytelników sygnalizuje nam, że Urząd Miejski w Wadowicach ma pewne problemy z utrzymaniem wszystkiego w należytym porządku. Kopiec ponownie zaczyna się rozlatywać, woda w wielu miejscach wypłukała ziemię. Swoje robią też niestety osoby, które wspinają się po nim zamiast korzystać z alejki. Kwestia kilku miesięcy i będzie on niestety wyglądał gorzej niż przed remontem...

Piłkarzyki od wielu miesięcy stoją uszkodzone, od roku brakuje w nich elementów. Karuzela o wielu miesięcy także jest uszkodzona i otaśmowana. Urwana huśtawka też od długiego czasu stoi i straszy.

Rozumiemy, że obowiązują pewne procedury gwarancyjne, ale jednak magistrat mógłby się bardziej postarać z naprawieniem wszystkich usterek...

 

 

 

 

 

 

 

Park Miejski w Wadowicach ma ponad sto lat. Utworzono go na wykupionych przez Radę Miejską terenach (1909-1912), na tzw. Górnicy i przekazano stowarzyszeniu o nazwie Towarzystwo Upiększania Miasta Wadowic i Okolic (TUMWiO). Wtedy to wytyczono ścieżki, zasadzono żywopłoty, zalesiono oraz utworzono place zabaw.

W 1913 roku rozpoczęto budowę schroniska młodzieżowego "Górnica" oraz dwóch drewnianych altan w zachodniej części parku. W 1915 roku wybudowano kapliczkę poświęconą Matce Bożej Królowej Korony Polskiej. W okresie międzywojennym do schroniska dobudowano werandę, postawiono trzecią murowaną altanę a także muszlę koncertową i kort tenisowy. W 1934 roku wybudowano zbiornik wodociągów, fontannę oraz zainstalowano elektryczne oświetlenie całego parku. Z ziemi wykopanej podczas budowy zbiornika dla wodociągów utworzono Kopiec Adama Mickiewicza.  Na jego szczycie umieszczono tablicę z napisem "Adamowi Mickiewiczowi w stuletnią rocznicę Pana Tadeusza 1834-1934 TUMWiO".

1 czerwca 2019 roku hucznie otwarto park po długim remoncie. Jego całkowity koszt wyniósł około 10 milionów złotych, z czego gmina pozyskała 3,5 miliona ze środków Unii Europejskiej. Wykonała go firma Krisbud z Trzebini.

Tak wyglądało otwarcie parku:

 

 

 

(Marcin Guzik)

NAPISZ DO NAS: kontakt@wadowiceonline.pl

Komentarze  

+30 #1 franco 2023-06-23 11:55
Trochę syzyfowa robota, naprawią a później ktoś z fantazją uszkodzi, bo to nie jego.
Cytować
+15 #2 Waran Kojtyła 2023-06-23 12:35
Cytuję franco:
Trochę syzyfowa robota, naprawią a później ktoś z fantazją uszkodzi, bo to nie jego.


Niestety, w kwestii dbania o dobro wspólne jesteśmy na poziomie Rosji.
Smutne, ale prawdziwe.
Cytować
-7 #3 Bywalec 2023-06-23 12:42
Bo to lipa po Klinie i studentce !
Te piłkarzyki powinny być metalowe, a nie z tworzywa bo to sprzęt użyteczności masowej !!! - zapytajcie Kilna na co tam poszło prawie 10 baniek.

Roślinność powinna być podlewana kopiec tak samo. Z kopca zróbcie ładny skalniak bo to co jest teraz to dramat: sama trawa, a poszło 10 baniek !!!!!!!

W Wadowicach powinno powstać nowe stanowisko pracy osoby której zadaniem byłoby wyłapywanie tego co należy naprawiać, ulepszyć, poprawić itp. np. rynek więcej koszy, miejsc siedzących, roślinności np. w dużych donicach ( dawniej były - jak był stary rynek ).
Cytować
-11 #4 Stanowczy 2023-06-23 12:56
Cytuję Waran Kojtyła:
Cytuję franco:
Trochę syzyfowa robota, naprawią a później ktoś z fantazją uszkodzi, bo to nie jego.


Niestetye, w kwestii dbania o dobro wspólne jesteśmy na poziomie Rosji.
Smutne, ale prawdziwe.


Odezwał się „ekspert” co swoją nazwą atakuje papieża który rozsławił nasz region na cały świat. Chłopie zacznij od siebie i skończ pajacowanie !
Cytować
+3 #5 Waran Kojtyła 2023-06-23 13:29
Cytuję Stanowczy:
Odezwał się „ekspert” co swoją nazwą atakuje papieża który rozsławił nasz region na cały świat.


"Sława" twojego papieża na świecie nieodwracalnie przeminęła w atmosferze pedofilskiego skandalu.
Jak mawiają Czesi - to se ne vrati. :-P
Cytować
+8 #6 Walerian Liść 2023-06-23 14:18
Przy kopcu powinien stać koleś i lać w łeb jak ktoś depta trawę i łazi na skróty
Cytować
+1 #7 Nowe trumniaki 2023-06-23 15:10
Cytuję Walerian Liść:
Przy kopcu powinien stać koleś i lać w łeb jak ktoś depta trawę i łazi na skróty

Święte słowa !! Ups... najlepiej ten który marzy ciagle o tej studentce która tak rozsławił ... hahaaaahha!!!!! !!!!! Co post to ciagle tylko ta famosa studentka!!!!!! !!! Może stojąc tam poznałby jakaś...hahhhaa a.
Cytować
+3 #8 Włóczęga 2023-06-23 17:55
Cytuję Waran Kojtyła:
Cytuję Stanowczy:
Odezwał się „ekspert” co swoją nazwą atakuje papieża który rozsławił nasz region na cały świat.


"Sława" twojego papieża na świecie nieodwracalnie przeminęła w atmosferze pedofilskiego skandalu.
Jak mawiają Czesi - to se ne vrati. :-P


Wcale nie był tak sławny jak nam sie wydaje. Poza Polską, Włochami i Mexykiem znany był tylko najbardziej zagorzałym katolikom, a tych w świecie nie ma wielu. Mamy za to inne, o wiele bardziej znane postaci. Na zachód od Polski wszyscy wiedzą kto to "Lech Walesa". Na wschodzie z kolei, nieprzemijalną karierę zrobili "cietyrie tankisty i sabaka". Aż po Kamczatkę wiedzą kto to Gustlik.
A JP2... może nas to oburzać, ale mało kto go kojarzy.
Cytować
+3 #9 Dude 2023-06-23 18:14
Cytuję Włóczęga:
Cytuję Waran Kojtyła:
Cytuję Stanowczy:
Odezwał się „ekspert” co swoją nazwą atakuje papieża który rozsławił nasz region na cały świat.


"Sława" twojego papieża na świecie nieodwracalnie przeminęła w atmosferze pedofilskiego skandalu.
Jak mawiają Czesi - to se ne vrati. :-P


Wcale nie był tak sławny jak nam sie wydaje. Poza Polską, Włochami i Mexykiem znany był tylko najbardziej zagorzałym katolikom, a tych w świecie nie ma wielu. Mamy za to inne, o wiele bardziej znane postaci. Na zachód od Polski wszyscy wiedzą kto to "Lech Walesa". Na wschodzie z kolei, nieprzemijalną karierę zrobili "cietyrie tankisty i sabaka". Aż po Kamczatkę wiedzą kto to Gustlik.
A JP2... może nas to oburzać, ale mało kto go kojarzy.

Może dlatego że dzięki Mieszkowi I który przepisał podbite ziemię w ręce Watykanu z niechęci do syna Bolesława, każdy Papież to władca ziem Polskich
Cytować
0 #10 adam 2023-06-23 21:43
To nie park to planty
Cytować
0 #11 Oops 2023-06-24 12:50
Ooooo 10 milionów Klinusia, a raczej 5 milionó i kolejne 5 przepłacone i taka fuszera? A to nie Klinuś łazi czasem po rynku i non stop kręci aferrki o kostce na rynku? Niech teraz idzie ćwok do parku i kręci swoją fuszerę. Niech reklamacje robi. No Klinuś bądź mężczyzną. Aaaa, sorry. W waszym środowisku nie ma podziału na płeć. Klinowski, osobniku B, weź zrób materiał o parku. Przecież to Twoja sztandarowa inwestycja była. Pfff, jedyna z resztą i 2x przepłacona.
Cytować
0 #12 adam 2023-06-24 13:35
Perz utrzymuje ziemie i reguluje wilgoć.Jest lepszy od tych plastikowych umocnień. Trawa jest pózniej dosiewana. Jak nie rozumiesz to poczytaj. Opis też kiepski ale net wszystko przyjmie.
Cytować
+2 #13 alibaba 2023-06-24 14:10
Trawa na kopcu musi (!) być regularnie podlewana. Nawet 2 razy dziennie. Spytajcie ogrodników, jak należy pielęgnować trawę na stromych, suchych zboczach. A za łażącymi na skróty, mogą się wziąć strażnicy miejscy. Jeden, drugi mandat i mamusie będą pilnować swoje latorośle.
Cytować
+2 #14 wo-li 2023-06-24 14:12
Cytuję Oops:
Ooooo 10 milionów Klinusia, a raczej 5 milionó i kolejne 5 przepłacone i taka fuszera? A to nie Klinuś łazi czasem po rynku i non stop kręci aferrki o kostce na rynku? Niech teraz idzie ćwok do parku i kręci swoją fuszerę. Niech reklamacje robi. No Klinuś bądź mężczyzną. Aaaa, sorry. W waszym środowisku nie ma podziału na płeć. Klinowski, osobniku B, weź zrób materiał o parku. Przecież to Twoja sztandarowa inwestycja była. Pfff, jedyna z resztą i 2x przepłacona.


Może zrobisz coś dla naszego miasta? Pieprzyć farmazony tylko potrafisz? Pokaż swoje wykształcenie, intelekt i chęć do pracy na rzecz publicznego dobra:)
Cytować
-6 #15 Oops 2023-06-24 15:15
Cytuję wo-li:
Cytuję Oops:
Ooooo 10 milionów Klinusia, a raczej 5 milionó i kolejne 5 przepłacone i taka fuszera? A to nie Klinuś łazi czasem po rynku i non stop kręci aferrki o kostce na rynku? Niech teraz idzie ćwok do parku i kręci swoją fuszerę. Niech reklamacje robi. No Klinuś bądź mężczyzną. Aaaa, sorry. W waszym środowisku nie ma podziału na płeć. Klinowski, osobniku B, weź zrób materiał o parku. Przecież to Twoja sztandarowa inwestycja była. Pfff, jedyna z resztą i 2x przepłacona.


Może zrobisz coś dla naszego miasta? Pieprzyć farmazony tylko potrafisz? Pokaż swoje wykształcenie, intelekt i chęć do pracy na rzecz publicznego dobra:)


Mam w dupie publiczne dobro. Wiesz dlaczego? Bo moja inteligencja i wykształcenie nie pozwala mi zniżyć się do tego, żeby cokolwiek robić dla bydła, które głosuje na Klinowskiego. Wybieraliście sobie pseudo-intelige nta, który na niczym się nie zna i jeszcze piejecie z zachwytu nad jego durnymi pomysłami. Jesteście wszyscy siebie warci. Dlatego w pełni świadomy swojego intelektu i wartości, niniejszym publicznie oświadczam - JEDYNE CO WARTO NA WAS ZROBIĆ TO NASRAĆ, BO CZUJECIE SIĘ W TYM CUDNIE! Połowa mieszkańców gminy to bydło lewackie wymieszane z post-sowieckimi i folksdojczowymi ćwokami, którym się wydaje, że są nowocześni, a tak de facto żyją jak zwierzęta. Nie kiwnę palcem dla komunistycznego wymysłu zwanego "wspólnym dobrem". Idź sobie do Klinusia i niech on Ci robi dobrze. Znając jego środowisko około-biedronio we, to zna się na tym.
Cytować
0 #16 Gość 2023-06-29 10:34
Nazywać to miejsce parkiem , to nieporozumienie .To już nie jest park miejski, to plac zabaw dla bachorów i miejsce schadzek nastolatków, gdzie piją , śmiecą i się pieprzą .
Cytować
Dodaj komentarz

Kod antyspamowy
Odśwież

Pamiętaj, że w Internecie nie jesteś anonimowy. Redakcja portalu WadowiceOnline.pl informuje, że nie odpowiada za treść komentarzy użytkowników. Komentarze o charakterze gróźb, personalne ataki oraz komentarze zakłócające dyskusję (trolling, spam) będą usuwane.