Szybko poszło. Po miesiącu od wprowadzenia jest już pierwsza hulajnogowa ofiara wandali, którzy mocno
Jest pierwsza hulajnogowa ofiara wandali

Szybko poszło. Po miesiącu od wprowadzenia jest już pierwsza hulajnogowa ofiara wandali, którzy mocno uszkodzili jeden z pojazdów firmy Bolt w Wadowicach.

Jak już informowaliśmy, 6 czerwca w Wadowicach pojawiły się hulajnogi elektryczne do wypożyczenia.  Co ciekawe, operatorem ich jest firma Bolt (nie Tier jak w Andrychowie). Aby skorzystać z hulajnogi, trzeba pobrać na swój telefon aplikację, zalogować się do systemu podając numer telefonu lub adres poczty elektronicznej i użyć karty płatniczej, z której będzie pobierana należność. Aplikacja ma QR kod, który za każdy razem pomoże nam nie tylko uruchomić pojazd, ale też odnaleźć go, wskazując, gdzie stoi najbliższy i w jakim stanie rozładowania jest jego bateria. Minuta jazdy kosztuje 90 groszy.

"Hulajki" rozstawione są w różnych częściach Wadowic, bo można je parkować w dowolnym miejscu. Takie rozwiązanie jest znane z większych miast i budzi  często kontrowersję, bo utrudnia w wielu przypadkach ruch pieszych a nawet samochodów.

Hulajnogi są na bieżąco zarządzane przez operatora: zbierane, rozstawiane, ładowane i serwisowane. W porównaniu do "cywilnych' urządzeń są dosyć idiotoodporne i pancerne, ale na upartego można dać im radę.  Wadowicach szybko poszło: po miesiącu jedno z urządzeń aktualnie stojące na Alei Matki Bożej Fatimskiej stało się ofiarą wandali: ma uszkodzony panel z którego wystają pourywane przewody. Sprawcę chyba będzie łatwo namierzyć bo w pobliżu jest sklep Media Expert z monitoringiem...

 

(MG)

NAPISZ DO NAS: kontakt@wadowiceonline.pl

Komentarze  

+33 #1 Adam 2023-07-07 09:41
Jak się Bolt zorientuje, że w Wadowicach mają większe straty niż zyski, to pozbierają hulajnogi i już nie wrócą.

Swoją drogą to chyba mało kto z nich korzysta. 90gr za minutę, to 54zł na godzinę. Na dłuższą metę można nazbierac na własny sprzęt.
Cytować
+13 #2 Jarek 2023-07-07 09:47
Cytuję Adam:
Jak się Bolt zorientuje, że w Wadowicach mają większe straty niż zyski, to pozbierają hulajnogi i już nie wrócą.

Swoją drogą to chyba mało kto z nich korzysta. 90gr za minutę, to 54zł na godzinę. Na dłuższą metę można nazbierac na własny sprzęt.

I bardzo dobrze, niech sie wyniosą z wadowic ! ! !
Cytować
+16 #3 Mieszkaniec 2023-07-07 14:53
Niechaj zabierają to gówno, bo stoi zaparkowana na środku chodnika utrudniając przejście nie mówiąc już o wózku inwalidzkim.
Dlaczego policja lub straż miejska nie wystawia mandatu lub nie sprząta.
Ja jak bym tak postawił rower to zaraz by było wielkie chalo
Cytować
+3 #4 Ala 2023-07-11 10:41
dlaczego jadą bez kasków po Wadowicach,i jak wariaci przekraczają prędkość! tymi złomami?nieraz z dziecmi na jednej hulajnodze?!
Cytować
Dodaj komentarz

Kod antyspamowy
Odśwież

Pamiętaj, że w Internecie nie jesteś anonimowy. Redakcja portalu WadowiceOnline.pl informuje, że nie odpowiada za treść komentarzy użytkowników. Komentarze o charakterze gróźb, personalne ataki oraz komentarze zakłócające dyskusję (trolling, spam) będą usuwane.