Główny Inspektorat Sanitarny jak co roku przestrzega, że woda z miejskich fontann nie nadaje się do k
Fontanny nie do kąpania i picia z nich wody

Główny Inspektorat Sanitarny jak co roku przestrzega, że woda z miejskich fontann nie nadaje się do kąpieli ani tym bardziej do picia.

Lato i wakacje w pełni, pogoda dopisuje. W upały wiele osób szuka wytchnienia czy to nad wodą czy np. przy miejskiej fontannie. Jak co roku o tej porze, Główny Inspektorat Sanitarny przestrzega, że woda w miejskich fontannach nie nadaje się do kąpieli ani tym bardziej do picia.

Woda w takich fontannach jak ta na wadowickim rynku, czy w Andrychowie, płynie w obiegu zamkniętym i mimo, że  urządzenia posiadają też opcję dezynfekcji,  mogą w niej znajdować się w  m.in. bakterie gronkowca, salmonelli czy pałeczki legionelli.

W poprzednich latach na fontannach znajdowały się odpowiednie komunikaty o tym, że woda z nich nie nadaje się do kąpieli ani do picia. Warto więc uczulić mieszkańców.

(MG)

NAPISZ DO NAS: kontakt@wadowiceonline.pl
Dodaj komentarz

Kod antyspamowy
Odśwież

Pamiętaj, że w Internecie nie jesteś anonimowy. Redakcja portalu WadowiceOnline.pl informuje, że nie odpowiada za treść komentarzy użytkowników. Komentarze o charakterze gróźb, personalne ataki oraz komentarze zakłócające dyskusję (trolling, spam) będą usuwane.