Ponad 3,5 tysiąca badań wykonał już alkomat, który burmistrz Kalwarii Zebrzydowskiej Augustyn Ormant
Ponad 3,5 tysiąca badań alkomatem w kalwaryjskim komisariacie policji

Ponad 3,5 tysiąca badań wykonał już alkomat, który burmistrz Kalwarii Zebrzydowskiej Augustyn Ormanty ufundował tutejszemu komisariatowi policji. Urządzenie dostępne jest dla mieszkańców i umożliwia samodzielne badanie stanu trzeźwości.

Jak poinformował nas Tomasz Baluś z Urzędu Miejskiego w Kalwarii Zebrzydowskiej, ponad 3,5 tysiąca badań wykonał już alkomat znajdujący się w komisariacie policji w Kalwarii Zebrzydowskiej przy ulicy Targowej.

Urządzenie zamontowano tutaj pod koniec grudnia 2016 roku z inicjatywy burmistrza Augustyna Ormantego. Każdy kierowca, który ma potrzebę skontrolowania swojego stanu trzeźwości, wystarczy, że  podejdzie do zawieszonego na ścianie urządzenia, samodzielnie podda się badaniu i po kilku sekundach uzyska potrzebną dla niego informację.

Przypomnijmy, że niedawno również starosta wadowicki pochwalił się ilością przeprowadzonych badań w alkomacie zainstalowanym w budynku Komendy Powiatowej Policji w Wadowicach przez Zarząd Powiatu Wadowickiego.

 

(MG)
(zdjęcie: Urząd Miejski w Kalwarii Zebrzydowskiej)

NAPISZ DO NAS: kontakt@wadowiceonline.pl

Dodaj komentarz

Kod antyspamowy
Odśwież

Pamiętaj, że w Internecie nie jesteś anonimowy. Redakcja portalu WadowiceOnline.pl informuje, że nie odpowiada za treść komentarzy użytkowników. Komentarze o charakterze gróźb, personalne ataki oraz komentarze zakłócające dyskusję (trolling, spam) będą usuwane.