Polska telewizja ostatnimi czasy mało śmieszy. Tym bardziej cieszy pierwszy odcinek polskiej wersji "Sa
Skecz z papieżami w polskim Saturday Night Live. Jest też akcent wadowicki

Polska telewizja ostatnimi czasy mało śmieszy. Tym bardziej cieszy pierwszy odcinek polskiej wersji "Saturday Night Live" ze skeczem "Milion w narodzie" w Showmax. Jest też akcent wadowicki.

Nie da się ukryć, że telewizja w ostatnich latach jest mocno wtórna i mało śmieszna. Żenujące programy ze śpiewającymi czy gotującymi uczestnikami, kompletnie nieśmieszne "kabarety" czy takie koszmarki jak Warsaw Shore nie zachęcają do włączenia odbiornika. Stąd sporo ludzi rezygnuje z tego wynalazku, telewizor wykorzystując do oglądania nieco ambitniejszych treści dostarczanych z Internetu z płatnych platform.

Tym bardziej więc cieszą takie inicjatywy jak pierwszy odcinek polskiej wersji "Saturday Night Live" w Showmaxie. Przypomnijmy, że SNL to format kultowy za Oceanem, który tamtejsza stacja NBC emituje od 43 lat. Często komentuje on bieżące i polityczne sprawy i ma on spory wpływ na widzów. Jak zapowiada Jurek Dzięgielwski, jeden z producentów w Showmaxie, polska wersja ma być takim "Uchem prezesa" na sterydach. Oczywiście to nie te czasy, żeby był to poziom kultowej Sondy z nieodżałowanymi Andrzejem Kurkiem czy Zdzisławem Kamińskim, ani Kabaretu Starszych Panów czy Dudka, ale zapowiada się miła odskocznia siermiężnej współczesnej telewizyjnej sieczki.

W sobotę (2.12) wyemitowany został pierwszy odcinek a jeszcze trzy będziemy mogli oglądać bezpłatnie i na żywo na kanale YouTube. W polskiej wersji program zaczął się od skeczu na temat najważniejszych rodzimych polityków. Największym uznaniem internautów cieszyła się jednak mocno Monty Pythonowska  parodia konkursu papieskiego z prowadzącym Piotrem Adamczykiem, w którym udział wzięli papieże Grzegorz IX, Jan Paweł II, Benedykt XVI oraz Franciszek.

Co zwróciło naszą uwagę, to to, że mamy też w niej akcent wadowicki. Zobaczcie:

 

 

(Marcin Guzik)
(zdjęcie, wideo: SNL Polska)

NAPISZ DO NAS: kontakt@wadowiceonline.pl

Komentarze   

+5 #1 Marian z zadupia 2017-12-05 09:24
Szczerze? Pomijając wątek religijny wcale nie śmieszne....rac zej robione na sile8
Cytować
+3 #2 Oblatywacz. 2017-12-05 11:10
Tu przynajmniej w tym schizo-kabareci e nie wieszają naszego "Lolka" na szubienicy,jak to niedawno próbowano wykonywać w teatrze sponsorowanym przez "Hanke gronkowca"warsz awskiego.
Cytować
0 #3 POLAK 2017-12-12 17:32
DEBILE
Cytować

Dodaj komentarz

Kod antyspamowy
Odśwież

Pamiętaj, że w Internecie nie jesteś anonimowy. Redakcja portalu WadowiceOnline.pl informuje, że nie odpowiada za treść komentarzy użytkowników. Komentarze o charakterze gróźb, personalne ataki oraz komentarze zakłócające dyskusję (trolling, spam) będą usuwane.