Henryk Odrozek, polonista, szef licealnego "Peryskopu" a także były radny Rady Miejskiej w Wadowicach p
Henryk Odrozek znowu w programie "Jeden z dziesięciu". Jak mu poszło?

Henryk Odrozek, polonista, szef licealnego "Peryskopu" a także były radny Rady Miejskiej w Wadowicach po raz kolejny wziął udział w programie TVP "Jeden z dziesięciu". Jak mu poszło?

Taka ciekawostka warta odnotowania, bo to akurat jeden z ostatnich nieco ambitniejszych programów, jakie można zobaczyć w telewizji. Henryk Odrodzek, polonista, szef licealnego "Peryskopu" a także były radny Rady Miejskiej w Wadowicach wziął udział w programie TVP "Jeden z dziesięciu", którego emisja odbyła się w poniedziałek (09.10). Jak mu poszło?

Odrozek jak burza przeszedł przez pierwsze etapy i ich kolejki. Trafiły mu się pytania z literatury, anatomii człowieka, botaniki, sportu, meteorologii. Odpowiedział śpiewająco. Potknął się dopiero na pytaniu z geografii Polski. A jak poszło mu dalej? Zobaczcie:

Warto dodać, że nie jest to debiut Henryka Odrozka zarówno w tym programie jak i w telewizji. W listopadzie 2012 roku również wziął udział w programie "Jeden z dziesięciu". Niestety poszło pechowo. Poradził sobie bez trudu z pytaniami na jakim uniwersytecie studiowała Maria Skłodowska Curie, wiedział również, jakie polskie niszczyciele wzięły udział w walkach o Narwik. Pierwszy błąd w odpowiedzi polonista popełnił niestety na pytaniu z literatury, bo nie umiał odpowiedzieć, co kupował bohater powieści Mikołaja Gogola. Odrozek nie wiedział również jak nazywała się ostatnia, szósta żona Henryka VIII. Trzeci błąd (jak nazywa się pasza dla koni wojskowych) wyeliminował go wtedy z gry przed finałem.

Polonista wystąpił też jeszcze wcześniej w programie "Jeden z dziesięciu" wygrywając odcinek i znajdując się w Wielkim Finale, ale tam niestety odpadł. Drużyna, której był kapitanem 3 razy wygrała też w popularnym programie "Familiada". Wziął również udział w show "Przetrwanie".

(Marcin Guzik
(zdjęcie: TVP)

NAPISZ DO NAS: kontakt@wadowiceonline.pl

Komentarze   

+27 #1 Były uczeń 2017-10-11 20:49
No i szacun.
Cytować
+13 #2 Święta Trójca 2017-10-11 22:54
Trzymałyśmy kciuki za sąsiada, widocznie za słabo. Następnym razem będziemy trzymać mocniej.
Cytować
-11 #3 kedar 2017-10-12 10:48
A jednak Odrozek jest bardzo słaby z literatury i z historii , a przecież uczy w renomowanym liceum ogólnokształcąc ym właśnie tych przedmiotów . Za moich czasów za taką niewiedzę dostałby dwóje , a teraz jedynkę . Słabiutko wypadł nie po raz pierwszy jak na belfra z polskiego .
Cytować
+6 #4 uważny 2017-10-12 22:33
Kedar, żółć ci na mózg padła? Obejrzyj nagranie. Pytali go najczęściej, na wszystkie pytania z literatury odpowiedział śpiewająco, odpadł przed samym finałem pytaniem o miejsce urodzenia niemieckiego kompozytora. Oj malutki u ciebie móżdżek i zawistny, że Bozia rozumku nie dała?
Cytować
+2 #5 Makaron 2017-10-13 06:42
Pan Odrozek bral jeszcze kiedys udzial w teleturnieju Najslabsze Ogniwo.
Cytować

Dodaj komentarz

Kod antyspamowy
Odśwież

Pamiętaj, że w Internecie nie jesteś anonimowy. Redakcja portalu WadowiceOnline.pl informuje, że nie odpowiada za treść komentarzy użytkowników. Komentarze o charakterze gróźb, personalne ataki oraz komentarze zakłócające dyskusję (trolling, spam) będą usuwane.