Wojewoda Małopolski Jerzy Pilch stwierdził nieważność  regulaminu dworca autobusowego w Wadowicach.
Wojewoda unieważnił regulamin dworca ustanowiony przez burmistrza

Wojewoda Małopolski Jerzy Pilch stwierdził nieważność  regulaminu dworca autobusowego w Wadowicach. Ustanowił go burmistrz Mateusz Klinowski a powinna Rada Miejska.

Wojewoda Małopolski Jerzy Pilch stwierdził nieważność  regulaminu dworca autobusowego w Wadowicach, który obowiązywał od 1 marca, według zarządzenia burmistrza Wadowic Mateusza Klinowskiego z 31 grudnia 2015 roku. O wątpliwościach w tej sprawie powiadomił wojewodę lokalny bloger i obserwator polityki Marcin "Dziadunio" Gładysz skargą na działania burmistrza. Już kilka miesięcy temu zwracał uwagę Klinowskiemu na tą sprawę.

Według uzasadnienia wojewody, organem, który jest uprawniony do określenia zasad korzystania z gminnego obiektu użyteczności publicznej, jakim jest dworzec autobusowy w Wadowicach, jest Rada Miejska a nie burmistrz. Co teraz? Burmistrz Klinowski uważa, że nie stało się nic złego.

Wojewoda uznał, że Rada Miejska nie może delegować swojego uprawnienia do wydania regulaminu na burmistrza miasta. Wobec tego regulamin wprowadzony będzie uchwałą i po sprawie. Natomiast mnie nurtuje inne pytanie - czemu służą składane taśmowo przez pana Wyrobę, Gładysza czy ich naśladowców donosy? W jaki sposób przyczyniają się do poprawy życia w gminie? Co mieszkańcom przyszło po tym, że panu Gładyszowi udało się unieważnić zarządzenie, które teraz przyjęte zostanie jako uchwała? Z mojej perspektywy to bicie piany i strata czasu na rzeczy zupełnie nieistotne - mówi nam burmistrz Wadowic Mateusz Klinowski, który jeszcze kilka lat temu ramię w ramię z Marcinem Gładyszem walczył z poprzednią władzą miasta.

Z kolei Marcin Gładysz, bloger, który złożył do wojewody skargę na Klinowskiego, widzi sprawę nieco inaczej.

Nie mogę wyjść z podziwu dla umiejętności odwracania kota ogonem przez burmistrza Klinowskiego. Przypomnijmy w takim razie- policzmy prawników w UM- sam burmistrz, jego zastępczyni, asystentka ds prawnych, oraz adwokaci -Sobczak, Bacewicz, Kurowski. To nie dosyć żeby nie robić gminie wstydu takimi szkolnymi błędami? W dodatku chcę zwrócić uwagę że w takim samym stopniu niezgodne z prawem są inne zarządzania burmistrza- regulamin basenu, parkingów. miejskich targowisk. Sporo tego jak na profesjonalistów z ekipy Klinowskiego - mówi nam Marcin Gładysz.

Do czasu uchwalenia regulaminu, dworzec będzie więc funkcjonował bez niego.

(Marcin Guzik)

NAPISZ DO NAS: kontakt@wadowiceonline.pl

Komentarze   

+4 #1 grzegorzg 2016-04-07 13:36
A mnie nurtuje inna sprawa a mianowicie co za wykształcenie ma ten burmistrz bo chyba nie prawnicze. Parodia władzy
Cytować
+3 #2 Irek 2016-04-07 14:24
Klinowski ciągle się jak widać uczy. Szkoda, że za nasze pieniądze...
Cytować
+18 #3 panoramiks 2016-04-07 14:45
A tymczasem jako przystanek początkowy przewoźnik Rom..... zrobił sobie zatoczkę autobusową na Lwowskiej. Wczoraj widziałem osobiście. Stał na samym początku, drzwi otwarte i gazetkę się czyta czekając na godzinę odjazdu. I na ludzi. Polak potrafi!
Cytować
+6 #4 a jak? 2016-04-07 15:00
A na sesji Janas pytał czy przypadkiem Rada nie powinna podjąć uchwały w tej sprawie. I okazało się, że miał racje...
Cytować
-4 #5 dert 2016-04-07 18:57
Cytuję grzegorzg:
A mnie nurtuje inna sprawa a mianowicie co za wykształcenie ma ten burmistrz bo chyba nie prawnicze. Parodia władzy

,, Burmistrz Klinowski uważa, że nie stało się nic złego.
,, Co mieszkańcom przyszło po tym, że panu Gładyszowi udało się unieważnić zarządzenie, które teraz przyjęte zostanie jako uchwała? Z mojej perspektywy to bicie piany i strata czasu na rzeczy zupełnie nieistotne
Standar klinowskiego i jeszcze informuje ze ma wyk.prawnicze .....
ja w tym nic złego nie widze by odwołać klinowskiego !!!!
Cytować
-5 #6 slawo33333 2016-04-08 15:45
Ten burmistrz to porażka ,nieudolny bez kompetencji i ubiera się jak dziad i luj
Cytować
+2 #7 dert 2016-04-08 17:37
jak dziad to sie zgadza .
Cytować

Dodaj komentarz

Kod antyspamowy
Odśwież

Pamiętaj, że w Internecie nie jesteś anonimowy. Redakcja portalu WadowiceOnline.pl informuje, że nie odpowiada za treść komentarzy użytkowników. Komentarze o charakterze gróźb, personalne ataki oraz komentarze zakłócające dyskusję (trolling, spam) będą usuwane.