W Wadowickim Centrum Kultury odbędzie się gala finałowa i wernisaż podsumowujący projekt "Wspólny s
W WCK gala finałowa i wernisaż projektu "Wspólny skok w kulturę"

W Wadowickim Centrum Kultury odbędzie się gala finałowa i wernisaż podsumowujący projekt "Wspólny skok w kulturę" wieńcząca roczny projekt realizowany przez WCK. Podczas niego 40 dzieci brało udział w warsztatach i wycieczkach o tematyce filmowej, muzycznej oraz rzeźbiarskiej.

W Wadowickim Centrum Kultury od marca tego roku jest realizowany projekt „Wspólny skok w kulturę”, skierowany do dzieci w wieku od 10 do 12 lat ze Stowarzyszeń Przyjaciół Szkół Katolickich w Ponikwi, Barwałdzie Dolnym i Stanisławiu Górnym oraz dzieci objętych opiekom Krakowskiego Stowarzyszenia Kuratorów Sądowych. 40 dzieci podczas całego projektu brało udział w warsztatach i wycieczkach o tematyce filmowej, muzycznej oraz rzeźbiarskiej.

W ramach niego WCK stworzyło ofertę kulturalną dla dzieci pochodzących z rodzin dysfunkcyjnych, objętych nadzorem kuratorskim oraz mieszkających w małych miejscowościach pozbawionych ośrodków kultury.

Celem projektu była integracja dzieci z różnych środowisk przez współtworzenie kultury i wspólny dostęp do lokalnego oraz narodowego dziedzictwa, poprzez uczestnictwo w warsztatach, wyjazdach do wybranych instytucji kultury tj.: filharmonii i muzeów. Przez styczność z filmem, rzeźbą, oraz muzyką klasyczną organizatorzy zwracalu uwagę uczestników na różnorodność kultury oraz jej atrakcyjność.

W piątek (14.10) o godzinie 18:00 odbędzie się gala finałowa i wernisaż wieńczący ten roczny projekt, dofinansowany ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego.(AS)

NAPISZ DO NAS: kontakt@wadowiceonline.pl

Nie masz uprawnień do komentowania tego artykułu.