Już po raz szesnasty Wadowickie Centrum Kultury uhonorowało firmy i instytucje, które wsparły ja w mi
Dobrodzieje Kultury przyznane po raz szesnasty. Galę uświetniła Daria Zawiałow

Już po raz szesnasty Wadowickie Centrum Kultury uhonorowało firmy i instytucje, które wsparły ja w minionym roku. Uroczystą galę uświetniła Daria Zawiałow.

Dobrodziej Kultury to honorowy tytuł przyznawany corocznie przez Wadowickie Centrum Kultury wszystkim instytucjom i osobom, które w poprzedzającym roku wspierali działalność WCK czy to finansowo czy w inny sposób. Tytuł przyznawany jest od szesnastu lat.

W piątek (8.02) trzynaście  firm i instytucji z Wadowic i okolic zostało uhonorowanych tą wyjątkową nagrodą:  Maspex, Cukiernia wadowice Hardek Mąka Hardek, Kawiarnia Galicjanka, Sklep  Good Sport, Restauracja Cud Malina, Łysoń Park Hotel, Sklep Górski Broad Peak, Alior Bank Wadowice, Młyn Jacka Hotel&SPA, Inwałd Park MWD Sp.z o.o.,  Inwałd Park AS Invest Sp.z o.o., Kompleks Wypoczynkowy Czarny Groń w Rzykach oraz Radocza Park Active&SPA.

Tytuł Patron Kultury przyznano: Uniwersytetowi Pedagogicznemu w Krakowie, OSP Jaroszowice i Zakładowi Karnemu w Wadowicach.

Tytuł Przyjaciel Kultury otrzymali: Bank Pekao SA oddział w Wadowicach, Galeria Cafe Wadowice, De Heus Sp.z o.o., ZPC Skawa Wadowice oraz Grzegorz Winiarski.

Wadowickie Centrum Kultury podziękowało również darczyńcom eksponatów dla podlegającego pod nie Muzeum Miejskiego: Andrzejowi Kotowieckiemu, Alfredowi Karelusowi, Piotrowi Laskowi, Marcie Mądry, Januszowi Sobali, Andrzejowi Kobosowi i Małgorzacie Maszlance.

Wieczór uświetnił znakomity koncert Darii Zawiałow,  polskiej wokalistki, autorki tekstów i kompozytorki, która przebojem weszła na polski rynek muzyczny. W 2018 roku otrzymała dwie nagrody Fryderyk 2018 w kategoriach "Fonograficzny debiut roku" oraz "Album roku alternatywa". W 2017 roku ukazał się jej pierwszy album „A Kysz!”, który okazał się dużym sukcesem. Po debiucie gościła na największych polskich festiwalach (Opener, Orange Warsaw Festival, Męskie Granie, Kraków Live Festival). Daria Zawiałow wraz z producentem Michałem Kuszem stworzyła również autorską wersję utworu Wojciecha Młynarskiego „Jeszcze w zielone gramy”, który w styczniu 2018 roku wspiął się na 1. miejsce „Listy przebojów Programu Trzeciego”.

Zgromadzona publiczność (blisko 300 osób) była zachwycona.

(Marcin Guzik)

NAPISZ DO NAS: kontakt@wadowiceonline.pl

Dodaj komentarz

Kod antyspamowy
Odśwież

Pamiętaj, że w Internecie nie jesteś anonimowy. Redakcja portalu WadowiceOnline.pl informuje, że nie odpowiada za treść komentarzy użytkowników. Komentarze o charakterze gróźb, personalne ataki oraz komentarze zakłócające dyskusję (trolling, spam) będą usuwane.