Wadowicka Biblioteka Publiczna zaprasza na kolejną wystawę grupy malarskiej Uniwersytetu Trzeciego Wiek
Dla sztuki wiek nie ma znaczenia! Malarze seniorzy prezentują swoje prace

Wadowicka Biblioteka Publiczna zaprasza na kolejną wystawę grupy malarskiej Uniwersytetu Trzeciego Wieku z Andrychowa. Oficjalny wernisaż wystawy miał miejsce w czwartek (7.020 i przyciągnął w progi biblioteki prawdziwe tłumy.  

Grupa rozpoczęła swoją działalność niemal 14 lat temu. Opiekę nad artystami sprawuje Jerzy Kozak, który z ogromną charyzmą, cierpliwością i zaangażowaniem prowadzi swych podopiecznych artystycznymi ścieżkami. Obecnie grupa malarska może poszczycić się ekspozycjami na terenie Andrychowa, Kęt i Wadowic.

W Wadowickiej Bibliotece Publicznej artyści zaprezentowali swoje prace już po raz trzeci. Oficjalny wernisaż wystawy miał miejsce w czwartek (7.02) i przyciągnął w progi biblioteki prawdziwe tłumy.  Nie zabrakło śpiewów, poczęstunku oraz tradycyjnego losowania nagród w postaci obrazów stworzonych w trakcie wernisażu, przez jego uczestników.

W ramach wystawy swoje prace zaprezentowało 14 członków grupy malarskiej. Gościnnie wystąpiła 8-letnia Zosia Myrda. Dzieła powstały na przestrzeni 2 lat. Zazwyczaj są to wielkoformatowe prace malarskie na papierze, ale wśród nich zdarzają się też niewielkie obrazy na płótnie i rysunki. Nowością są prace graficzne - monotypie. Tematyka dzieł oscyluje wokół martwej natury i pejzaży. Sporą grupę prac stanowi również abstrakcja, temat rzadko podejmowany zwłaszcza przez starszych twórców-amatorów.

W wystawie udział biorą: Urszula Bierońska, Barbara Bubak, Józefa Dobosz, Maria Duda, Janina Dyrcz-Rzycka, Andrzej Dynowski, Grażyna Holona, Halina Łakomy, Agnieszka Kozerska, Alfreda Kudłacik, Krystyna Potempa, Janina Sordyl, Krystyna Srebrny, Elżbieta Woźniak oraz gościnnie Zosia Myrda.

Ekspozycję można podziwiać w Wadowickiej Bibliotece Publicznej do 14 marca.

(JP)

NAPISZ DO NAS: kontakt@wadowiceonline.pl

Dodaj komentarz

Kod antyspamowy
Odśwież

Pamiętaj, że w Internecie nie jesteś anonimowy. Redakcja portalu WadowiceOnline.pl informuje, że nie odpowiada za treść komentarzy użytkowników. Komentarze o charakterze gróźb, personalne ataki oraz komentarze zakłócające dyskusję (trolling, spam) będą usuwane.