Rekonstrukcje historyczne, pokaz zabytkowych samochodów, gra miejska i bezpłatne zwiedzanie wystawy "Wa
"Sto zdjęć na stulecie". Zobaczcie o co chodzi!

Rekonstrukcje historyczne, pokaz zabytkowych samochodów, gra miejska i bezpłatne zwiedzanie wystawy "Wadowice – miasto, w którym wszystko się zaczęło": to tylko część z atrakcji czekających na uczestników tegorocznej Nocy Muzeów w wadowickim Muzeum Miejskim.

Tegoroczna Noc Muzeów na Kościelnej 4 odbywać się będzie w klimacie świętowania 100. rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości. W sobotni (19.05) wieczór i noc o wydarzeniach sprzed wieku przypomną rekonstruktorzy jednostek wojskowych uczestniczących w I wojnie światowej oraz biorących udział w walkach o jej granice. Umundurowanie, ekwipunek i broń zaprezentują grupy rekonstrukcji historycznej 56 pułku piechoty, szturmowców armii austro-węgierskiej i 12 pułku piechoty. Przed budynkiem muzeum staną zabytkowe samochody z epoki – Dodge Brothers Touring 35 z 1917 roku oraz Ford A z 1928 roku.

Świętowaniu stulecia niepodległości towarzyszyć będzie akcja "100 zdjęć na 100-lecie Niepodległej". Każdy z uczestników Nocy Muzeów będzie mógł zrobić sobie zdjęcie w fotobudce – fotografię będącą obrazem współczesnych Wadowiczan. Zdjęcia te wraz z innymi artefaktami dnia dzisiejszego zostaną jesienią spakowane do "kapsuły czasu", którą otworzą mieszkańcy miasta równo za sto lat...

Zwiedzaniu wystawy stałej "Wadowice – miasto, w którym wszystko się zaczęło" towarzyszyć będzie gra miejska "Wadowickie drogi do niepodległości" i escape room przygotowany przez firmę Sherlock Wadowice i wolontariuszy Wadowickiego Centrum Kultury.

Na każdego kto przyjdzie z jakimś biało-czerwonym akcentem będzie czekać słodka niespodzianka sponsorowana przez Galerię Cafe. Noc Muzeów w Muzeum Miejskim to jednocześnie kolejna odsłona projektu "Niepodległa", realizowanego w ramach obchodów stulecia odzyskania niepodległości.

Więcej o tegorocznej Nocy Muzeów w powiecie wadowickim możecie dowiedzieć się TUTAJ.

(AS)

NAPISZ DO NAS: kontakt@wadowiceonline.pl

Dodaj komentarz

Kod antyspamowy
Odśwież

Pamiętaj, że w Internecie nie jesteś anonimowy. Redakcja portalu WadowiceOnline.pl informuje, że nie odpowiada za treść komentarzy użytkowników. Komentarze o charakterze gróźb, personalne ataki oraz komentarze zakłócające dyskusję (trolling, spam) będą usuwane.