200 strażaków z 6 orkiestr z całej Polski w towarzystwie solistów, po raz dziewiętnasty zagrało na
200 strażaków po raz osiemnasty zagrało świętemu Janowi Pawłowi II

200 strażaków z 6 orkiestr z całej Polski w towarzystwie solistów, po raz dziewiętnasty zagrało na wadowickim rynku koncert "Strażacy Świętemu Janowi Pawłowi II w Hołdzie".

To już taka tradycja. Od 19. lat, w maju, w rocznicę urodzin Karola Wojtyły strażacy z Ochotniczych Straży Pożarnych z całej Polski przyjeżdżają do Wadowic na wielki koncert "Strażacy Świętemu Janowi Pawłowi II w Hołdzie".  Nie inaczej było również w 98. rocznicę.

W piątek (18.05) o godzinie 14:00 na wadowickim rynku 200 druhów i druhen z 6 orkiestr: Orkiestry Reprezentacyjnej Miasta i Gminy Nowa Dęba (kapelmistrz Joanna Dryka), OSP Skaryszew (kapelmistrz Tomasz Góźdź), OSP w Sosnowicach (kapelmistrz Gariela Jaskiernia), Orkiestry Dętej im. Tadeusza Moryto w Łącku (kapelmistrz ppłk SG dr gab. Stanisław Strączek), OSP Klecza (kapelmistrz Jarosław Mitoraj) oraz OSP Chocznia (kapelmistrz Irmina Chrapla-Kurnik) pod batutą ppłk SG dr gab. Stanisława Strączka wykonało 19. utworów.

Jako soliści wystąpili Natalia Zabrzeska (sporan) solistka Orkiestry Reprezentacyjnej Straży Granicznej, Mieczysław Błaszczyk (tenor Opery Śląskiej w Bytomiu) oraz Iwona Gałysa (wokalista z OSP w Łącku).

Zgromadzeni na centralnym placu miasta mieszkańcy, turyści i pielgrzymi usłyszel hymn Polski, hymn strażaków "Rycerze Floriana", Serdeczny kraj, Póki Polska żyje w nas, Highland Catherdal, wiązanki z Polskich filmów, Góralu czy ci nie żal, Święta noc - Głos Boga, Serce w plecaki, Niech zyje bal, Wiązankę historyczną, Halleluyah, Moje Miasto Wadowice, One Moment in Time, Marsz Radeckiego, You Raise Me Up, Amigos para sempre i marsz strażaków.

Nie zabrakło zaproszonych gości, m.in. komendanta powiatowego PSP w Wadowicach bryg. Pawła Kwarciaka i jego zastępcy mł. bryg. Wojciecha Grzybczyka, członka Zarządu Głównego ZOSP RP Józefa Cholewki, prezesa Zarządu Powiatowego ZOSP w Wadowicach Mariana Sołtysiewicza, posła na Sejm Józefa Brynkusa (Kukiz'15), wicestarosty powiatu wadowickiego Andrzeja Góreckiego czy naczelnika OSP Chocznia Mariusza Jakubasa.

Organizatorem koncertu "Strażacy Świętemu Janowi Pawłowi II w Hołdzie" tradycyjnie była Fundacja OSP Chocznia.
(Marcin Guzik)

NAPISZ DO NAS: kontakt@wadowiceonline.pl

Komentarze   

+3 #1 klinowski 2018-05-18 18:41
OK
Cytować
+2 #2 ted126 2018-05-19 10:57
Więcej grających,jak słuchających.Wi eczorny koncert zespołu Raz Dwa Trzy,miał co z przykrością należy stwierdzić niestety taką samą frekwencje.WSTY D!Muzyka zespołu,trudna, to pomieszanie kilu stylów muzycznych,teks ty,zmuszające do myślenia,a ono jak można było zauważyć, nie jest dzisiaj modne.Gdyby wstąpił ten specjalista od miłości w Zakopanem,co rozgrzany jest jak motocykl,to wadowicki rynek pęka w szwach Lecz tej grupki ludzi,zgromadza nej na wczorajszym koncercie,by tam wówczas nie było.
Cytować

Dodaj komentarz

Kod antyspamowy
Odśwież

Pamiętaj, że w Internecie nie jesteś anonimowy. Redakcja portalu WadowiceOnline.pl informuje, że nie odpowiada za treść komentarzy użytkowników. Komentarze o charakterze gróźb, personalne ataki oraz komentarze zakłócające dyskusję (trolling, spam) będą usuwane.