Znamy już wstępną datę rozpoczęcia tegorocznego sezonu na okrytym basenie w Andrychowie.
Jest wstępny termin otwarcia tegorocznego sezonu na odkrytym basenie w Andrychowie

Znamy już wstępną datę rozpoczęcia tegorocznego sezonu na okrytym basenie w Andrychowie.

Wiosna w pełni i chociaż pogoda trochę zawodzi, to warto już pomyśleć o wypoczynku związanym z wodą. Znamy już wstępną datę otwarcia tegorocznego sezonu na odkrytym basenie w Andrychowie, który od lat cieszy mieszkańców nie tylko miasta nad Wieprzówką.

Jak poinformował Nowiny Andrychowskie dyrektor techniczny Jerzy Wojewodzic zarządcy obiektu, czyli Zakład Gospodarki Komunalnej w Andrychowie, otwarcie sezonu zaplanowano na Dzień Dziecka czyli na wtorek 1 czerwca. Jeśli nie dopisze pogoda, co w ostatnim czasie niestety się zdarza, otwarcie nastąpi cztery dni później, w sobotę 4 czerwca.

Obecnie zarządca basenu prowadzi na terenie kompleksu prace przygotowawcze, m.in. mycie niecek basenowych, naprawę płytek na widowni, przeprowadzenie drobnych napraw i wymianę siatki wokół boiska do siatkówki plażowej. Przycięto też już trawę.

Nowością, ale nieodczuwalną zbytnio dla użytkowników, będzie zmiana systemu uzdatniania wody. Zamiast środka płynnego będą stosowane tabletki. Odkryty basen w Andrychowie  został wyposażony w ubiegłym roku wyposażony w wymienniki ciepła, wspólnie z nową andrychowską elektrociepłownią, podgrzewającę wodę. Wcześniej podgrzewała ją aparatura umiejscowiona na panelach na dachu, jednak były z nią kłopoty.

(MG)

NAPISZ DO NAS: kontakt@wadowiceonline.pl
Dodaj komentarz

Pamiętaj, że w Internecie nie jesteś anonimowy. Redakcja portalu WadowiceOnline.pl informuje, że nie odpowiada za treść komentarzy użytkowników. Komentarze o charakterze gróźb, personalne ataki oraz komentarze zakłócające dyskusję (trolling, spam) będą usuwane.