Wody Polskie wspólnie z gminami wysprzątały po raz kolejny brzegi i okolice Jeziora Mucharskiego. Uzbi
Wielkie sprzątanie jeziora. Zebrano 550 worków śmieci!

Wody Polskie wspólnie z gminami wysprzątały po raz kolejny brzegi i okolice Jeziora Mucharskiego. Uzbierano około 550 worków śmieci.

Zaśmiecone przez "turystów" brzegi Jeziora Mucharskiego to problem o którym nieraz już pisaliśmy. Niestety, mimo apeli i sprzątania, ciągle można znaleźć sporo plastikowych i szklanych butelek, połamanych gałęzi, plastików, zużytej elektroniki, starego i uszkodzonego sprzęt AGD  i innych śmieci.

Z tego powodu zarządca zbiornika, czyli Państwowe Gospodarstwo Wodne Wody Polskie Regionalny Zarząd Gospodarki Wodnej w Krakowie, wspólnie z gminami na terenach których leży sztuczny zbiornik od czasu do czasu organizują akcję sprzątania.

Niedawno po raz kolejny zorganizowano taką akcję. Posprzątane zostały najbardziej zanieczyszczone odcinki wzdłuż zbiornika. Z brzegów jeziora oraz z wody sprzątnięto ponownie ogromne ilości plastików, szkła, opakowań po jedzeniu, kosmetykach czy środkach ochrony roślin, a także odpady wielkogabarytowe.

W sumie zebrano około 550 worków śmieci.

(MG)

NAPISZ DO NAS: kontakt@wadowiceonline.pl

Komentarze   

+13 #1 Polak 2021-05-05 16:15
Kara 50 tys. To każdy się będzie bać wyrzucić papierek.
Cytować
Dodaj komentarz

Pamiętaj, że w Internecie nie jesteś anonimowy. Redakcja portalu WadowiceOnline.pl informuje, że nie odpowiada za treść komentarzy użytkowników. Komentarze o charakterze gróźb, personalne ataki oraz komentarze zakłócające dyskusję (trolling, spam) będą usuwane.