Tegoroczna, jubileuszowa 20. kwesta na renowację zabytkowych nagrobków organizowana przez Towarzystwo M
Coroczna kwesta na ratowanie zabytków andrychowskiego cmentarza także w sieci

Tegoroczna, jubileuszowa 20. kwesta na renowację zabytkowych nagrobków organizowana przez Towarzystwo Miłośników Andrychowa oraz Hufiec Andrychowskich z uwagi na epidemię koronawirusa, przeniosła się też do Internetu.

Co roku w Wszystkich Świętych na andrychowskim cmentarzu odbywa się zbiórka pieniędzy na renowacje zabytkowych nagrobków. Organizuje ja Towarzystwo Miłośników Andrychowa oraz Hufiec Andrychowskich harcerzy. Dołączają do niej przedstawiciele Związku Strzeleckiego kwestujący także na  ekshumacje żołnierzy.  

Niestety epidemia koronawirusa krzyżuje sporo inicjatyw. Nie wiadomo, jak w tym roku w cieniu zarazy będzie wyglądało odwiedzanie cmentarzy w Święto Zmarłych i Zaduszki. Stąd organizatorzy  postanowili, że 20. jubileuszowa kwesta odbędzie się także w sieci, a wpłacić pieniądze będzie można także w formie elektronicznej za pośrednictwem portalu zrzutka.pl.

Przypomnijmy, że dotychczas dzięki kwestom udało się dokonać gruntownej restauracji 13 form nagrobnych. 14. trafił do pracowni konserwatorskiej, a od 2019 roku prowadzone są prace na Kaplicy Horunterów i Chlebowskich. Rekordowa kwesta była w roku  2018: udało się wówczas zebrać do puszek kwestarskich 20962,13 złotych.

Organizatorzy postawili sobie za cel zebranie w tym roku 20 tysięcy złotych. Kto chce wspomóc andrychowską nekropolię i jej zabytki, może zrobić to TUTAJ.


(MG)

NAPISZ DO NAS: kontakt@wadowiceonline.pl

Komentarze   

0 #1 YOLO 2020-11-04 12:36
Fajnie fajnie, ale widzę dużo więcej potrzeb, tam gdzie sa ŻYWI ludzie lub zwierzęta i cierpienie. Tam trzeba pomagać w pierwszej kolejności a jak oni już będą nakarmieni i szczęśliwi, można ratować pomniki, budynki i jakie kto chce kamienie.
Cytować
Dodaj komentarz

Pamiętaj, że w Internecie nie jesteś anonimowy. Redakcja portalu WadowiceOnline.pl informuje, że nie odpowiada za treść komentarzy użytkowników. Komentarze o charakterze gróźb, personalne ataki oraz komentarze zakłócające dyskusję (trolling, spam) będą usuwane.