Dobra wiadomość dla rowerzystów. Zakończył się przetarg na opracowanie koncepcji programowej przebi
Jest przetarg na opracowanie koncepcji programowej VeloSkawa od Podolsza do Ponikiewki

Dobra wiadomość dla rowerzystów. Zakończył się przetarg na opracowanie koncepcji programowej przebiegu ścieżki rowerowej VeloSkawa na około 25 kilometrowym odcinku od odcinku Podolsza do Ponikiewki.

Dobra wiadomość dla miłośników dwóch kółek. Pod koniec ubiegłego  tygodnia udało się pozytywnie zakończyć przetarg na opracowanie koncepcji programowej przebiegu trasy rowerowej VeloSkawa na około 25 kilometrowym odcinku od Podolsza  do mostku na Ponikiwce, z datą realizacji 25 czerwca 2021 roku.

Sprawa o tyle ważna, że pozwoli to określić przebieg trasy (m.in. obejście dróg krajowych, kładkę nad Wieprzówką w Grodzisku) na tym odcinku (obecnie jest kilka koncepcji) i będzie podstaw do kolejnych przetargów na projekt, pozwolenia i finalną budowę. Przypomnijmy, że w czerwcu tego roku Zarząd Dróg Wojewódzkich podpisał umowę z firmą, która zaprojektuje 2,5-kilometrowy odcinek  odcinka  od mostu na Ponikiewce do zapory Jeziora Mucharskiego w Świnnej Porębie.

 

Przypomnijmy, że Velo Skawa, to mająca mieć docelowo 126 kilometrów trasa rowerowa przebiegająca przez powiaty  suski, wadowicki, oświęcimski, chrzanowski, olkuski, z Suchej Beskidzkiej przez  Zembrzyce, Świnną Porębę, Wadowice, Woźniki, Zator, Przewóz, Spytkowice, Okleśną, Alwernię, Chrzanów, Trzebinie, Bukowno, Bolesław  do miejscowości Hutki w powiecie olkuskim. Na trasie  w dużej części wykorzystane zostaną istniejące bitumiczne drogi gminne i powiatowe. Część trasy została wyznaczona na wałach przeciwpowodziowych, dzięki czemu na tych fragmentach będzie pozbawiona ruchu samochodowego. W miejscowości Hutki połączy się z trasą VeloPrądnik.

(MG)

NAPISZ DO NAS: kontakt@wadowiceonline.pl

Komentarze   

-4 #1 Gość 2020-10-26 13:14
Cieszy fakt iż mimo tylu trudności, widzimy nieustanny rozwój regionu w różnych projektach. Sądzę iż taka trasa będzie bardzo atrakcyjna dla wszystkich.
Cytować
+2 #2 Prawda 2020-10-26 14:17
Cytat:
Cieszy fakt iż mimo tylu trudności, widzimy nieustanny rozwój regionu w różnych projektach. Sądzę iż taka trasa będzie bardzo atrakcyjna dla wszystkich.
ile dostajesz za pisanie kłamstw w necie i trollowanie nie mówiąc już o hackowainu?
Jeszcze autobota do plusów i misów i już widać ze ludziom nie pasują twoje kłamstwa

NIE MA ROZWOJU JEST TRZODA SODOMA I GOMORA SYF JAKIEGO CARYCA NAWET NIE ZROBIŁA
Cytować
0 #3 ali 2020-10-26 14:59
Cytuję Gość:
Cieszy fakt iż mimo tylu trudności, widzimy nieustanny rozwój regionu w różnych projektach. Sądzę iż taka trasa będzie bardzo atrakcyjna dla wszystkich.


Kto Ci płaci za te farmazony? Mam nadzieję, że nie z mojej (czyli naszej wspólnej) kasy...
Cytować
+3 #4 Gościu 2020-10-26 18:45
Za mostem w Jankowicach jest w prawo żółty kliniec po którym nie da się za bardzo jechaç rowerem trekingowym. Natomiast w lewo do Oświęcimia jest super asfalcie. Ale przez Rozkochów, Źródła, Kamień, Okleśną, Rusocice są fajne dróżki na szosówkę przez Rudniański park krajobrazowy, dalej Zalas, Tęczyn aż do Ojcowa.
Cytować
-1 #5 korkowiec 2020-10-26 19:39
Ooooo widzę trasę obwodnicy Wadowic !!!
Wara rowerki od tego !
Cytować
Dodaj komentarz

Pamiętaj, że w Internecie nie jesteś anonimowy. Redakcja portalu WadowiceOnline.pl informuje, że nie odpowiada za treść komentarzy użytkowników. Komentarze o charakterze gróźb, personalne ataki oraz komentarze zakłócające dyskusję (trolling, spam) będą usuwane.