Po raz kolejny zorganizowano akcję sprzątania Jeziora Mucharskiego, na któergo brzegach niestety ciąg
Kilkaset worków śmieci zebrano z brzegów Jeziora Mucharskiego

Po raz kolejny zorganizowano akcję sprzątania Jeziora Mucharskiego, na któergo brzegach niestety ciągle można znaleźć nie tylko neiczystości naniesione przez wodę, ale także śmieci wyrzucone tutaj przez mieszkańców.

Po ostatnich intensywnych opadach wody Jeziora Mucharskiego podwyższyły się do sporego poziomu. Niestety duża woda naniosła sporo nieczystości, swoje zrobili też "turyści" i śmieciarze, przez co na brzegach jak i w samym jeziorze można znaleźć sporo plastikowych i szklanych butelek, połamanych gałęzi, plastików, zużytej elektroniki, starego i uszkodzonego sprzęt AGD  i innych śmieci.

Z tej okazji zarządca zbiornika, czyli Państwowe Gospodarstwo Wodne Wody Polskie Regionalny Zarząd Gospodarki Wodnej w Krakowie na terenach których leży sztuczny zbiornik, zaplanował po raz kolejny akcję sprzątanie śmieci. Pierwotnie miała ona odbyć się 24 czerwca, jednak ze względu na opady i wysoki stan wody, w związku z kwestiami bezpieczeństwa akcja została odwołana. Nowy termin wyznaczono na wtorek (7.07) i jak zapowiadano, tak zrobiono.

W sprzątanie zaangażowali się przedstawiciele gmin Mucharz i Stryszów, pracownicy Wód Polskich i wolontariusze, którzy przez kilka godzin oczyszczali brzegi sztucznego jeziora. Zarządca zbiornika postarał się o rękawiczki i z worki na śmieci.

Jak poinformował wójt gminy Stryszów, zebrano 600 worków śmieci!

 

 

(MG)

NAPISZ DO NAS: kontakt@wadowiceonline.pl

Komentarze   

+8 #1 Papież 2020-07-08 13:02
Na własne oczy widziałem Ślązaków jak bez mniejszych wyrzutów sumienia zostawiają po sobie totalny syf! To też mieszkańcy? Wątpię!
Cytować
+11 #2 Stanisław 2020-07-08 13:12
Niech Polskie Wody dadzą kasę na monitorowanie zbiornika, bo i tak nie płacą zaległych podatków do Gminy Mucharz. Trzeba im się przyglądać co robią. Wg mnie mniej niż zero.
Cytować
+8 #3 Wiki 2020-07-08 17:15
A to że został zabrany budynek WOPRu to nikt już nie pisze. Szkoda wielka.
Cytować
Dodaj komentarz

Pamiętaj, że w Internecie nie jesteś anonimowy. Redakcja portalu WadowiceOnline.pl informuje, że nie odpowiada za treść komentarzy użytkowników. Komentarze o charakterze gróźb, personalne ataki oraz komentarze zakłócające dyskusję (trolling, spam) będą usuwane.