24 czerwca po raz kolejny miała odbyć się wielką akcja sprzątania śmieci nad Jeziorem Mucharskim. N
Jest nowa data sprzątania jeziora. Poprzednia została odwołana ze względu na ilośc wody

24 czerwca po raz kolejny miała odbyć się wielką akcja sprzątania śmieci nad Jeziorem Mucharskim. Niestety, ze względu na wysoki stan wody związany z opadami i kwestiami bezpieczeństwa, zarządca wyznaczył nowy termin.

Po ostatnich intensywnych opadach wody Jeziora Mucharskiego podwyższyły się do sporego poziomu. Niestety duża woda naniosła sporo nieczystości, swoje zrobili też "turyści" i śmieciarze, przez co na brzegach jak i w samym jeziorze można znaleźć sporo plastikowych i szklanych butelek, połamanych gałęzi, plastików, zużytej elektroniki, starego i uszkodzonego sprzęt AGD  i innych śmieci.

Z tej okazji zarządca zbiornika, czyli Państwowe Gospodarstwo Wodne Wody Polskie Regionalny Zarząd Gospodarki Wodnej w Krakowie na terenach których leży sztuczny zbiornik, zaplanował po raz kolejny akcję sprzątanie śmieci. Pierwotnie miała ona odbyć się 24 czerwca, jednak ze względu na opady i wysoki stan wody, w związku z kwestiami bezpieczeństwa akcja została odwołana.

Odbędzie się ona niestety znowu w środku tygodnia, we  wtorek (7.07). Organizatorzy zapraszają mieszkańców do przyłączenia się do niej. Zbiórka o godzinie 9:00 pod biurem zapory (Świnna Poręba 247).

Szkoda, że takiej akcji nie zaplanowano na przykład w weekend, kiedy więcej osób ma wolne.... No ale cóż...

(MG)

NAPISZ DO NAS: kontakt@wadowiceonline.pl

Komentarze   

+8 #1 Stanisław 2020-07-03 17:48
Ciekaw jestem czy taka sama akcja sprzątania wpadnie komuś do głowy by posprzątać dzwonek ( goryczkowiec ) ? Ulubione miejsce spacerów Wadowiczan z ciekawymi trasami przyrodniczymi a śmieci tyle że aż przykro patrzeć. Moim zdaniem przez 30 lat PRL nie było tyle śmieci co teraz. Proszę niech ktoś zajmie się sprawą i nagłośni temat. Dzwonek to bardzo piękne miejsce więc warto.
Cytować
+6 #2 Papież 2020-07-03 19:33
Dlaczego zarządca sam nie posprząta, tylko potrzebuje do tego wolontariuszy? Dlaczego zarządca nie zadba też o dno jeziora?,a w szczególności o dno położone bliżej suchej beskidzkiej! Jeden wielki las namorzynowy!
Cytować
+7 #3 Sławek M 2020-07-04 00:17
Chciałem zauważyć iż zarządca zbiornika nie produkuje takiej ilości śmieci . To " My" okoliczni mieszkańcy i turyści " zaśmiecamy to piękne miejsce. Jeżeli nie będziemy sami dbać o to Jezioro -to żaden zarządca ani dyrekcja zbiornika nie będzie go wstanie posprzątać. Pozostanie nam spacerować i podziwiać to piękne miejsce niestety zaśmiecone.
Wiele osób domaga się powycinania wszystkiego i zrobienia z tego jeziora wielkiej niecki mułowej. Mało osób zdaje sobie sprawę z tego iż te świeżo zalane tereny z jakimiś krzakami są doskonałym miejscem do rozrodu ryb. Ryba zle się czuje jeśli nie ma zatopionych gałęzi krzaków pni drzew czy innych przeszkód terenowych . Czyszczenie obszaru cofki i całego zbiornika do gołej ziemi jest moim zdaniem kompletnie pozbawione sensu . Te tereny zbiornika od strony Suchej będą idealnym tarliskiem dla ryb . Będą też przez jakiś czas idealnym schronieniem i ostoją dla małej ryby. Mała ryba nie schroni się ani nie będzie żerować na gładkim mulistym dnie pozbawionym roślinności .
Co prawda wędkarze może mają więcej zaczepów, ale za rok dwa w tym zbiorniku powinna być cała masa ryb łącznie z dużymi drapieżnikami. Piękne i różnorodne ukształtowanie dna w centralne części zbiornika też wpłynie pozytywnie na ryby . Ryba nie lubi płaskiego mulistego dna i dobrze w takim zbiorniku się nie będzie czuć. Kto ma trochę pojęcia o rybach to na pewno nie pisze o czyszczeniu wszystkiego co na dnie . Pozdrawiam i do zobaczenia na akcji zbierania śmieci które " sami " pozostawiliśmy na tym pięknym terenie.
Cytować
0 #4 ola 2020-07-05 11:19
tez mam takie zdanie jak slawek
Cytować
Dodaj komentarz

Pamiętaj, że w Internecie nie jesteś anonimowy. Redakcja portalu WadowiceOnline.pl informuje, że nie odpowiada za treść komentarzy użytkowników. Komentarze o charakterze gróźb, personalne ataki oraz komentarze zakłócające dyskusję (trolling, spam) będą usuwane.