„Korona Ziemi” w pięć dni: pod takim hasłem zuchy i harcerze z Hufca Ziemi Wadowickiej wyruszyli w
Podczas ferii zdobyli "Koronę Ziemi". Będzie co wspominać!

„Korona Ziemi” w pięć dni: pod takim hasłem zuchy i harcerze z Hufca Ziemi Wadowickiej wyruszyli w dniach 14-18 stycznia  na zimowisko do Bukowiny Tatrzańskiej. Będą mieli co wspominać.

Przez pięć dni „zdobywali” najwyższe szczyty poszczególnych kontynentów. Przygodę rozpoczęli od wycieczki do Zakopanego. Na Gubałówce w prawdziwie zimowej aurze dzieci miały okazję doświadczyć raftingu na śniegu, ślizgach na tubach i mini kuligu. Zabawa w Parku Janosika zakończyła pierwszy dzień wspólnego harcowania.

W bajkowej, zimowej scenerii przez kolejne dni uczestnicy zimowiska „podróżując” po kontynentach poznawali najwyższe góry a warsztaty podróżnicze przybliżyły dzieciom kulturę i język „odwiedzanych” krajów. Prowadzenie „Dziennika wyprawy”, rozwiązywanie różnorodnych łamigłówek, szyfry i gry zręcznościowe to tylko kilka zadań przed jakimi stanęli zdobywcy Korony Ziemi. Budowanie bazy górskiej, rozkładanie namiotów na śniegu i kuchnia polowa ze słodkim poczęstunkiem była nie lada atrakcją dla młodych podróżników. Codzienne zabawy na śniegu, narty i ślizgi oraz wieczorne wspólne harce były okazją do integracji dzieci i nawiązania nowych znajomości i przyjaźni. Pobyt w basenach termalnych w Bukowinie zakończył pięciodniowy pobyt dzieci na zimowisku.

Wspólnie spędzony czas w temacie górskim przy pięknej panoramie Tatr widzianej z okien schroniska Głodówka był dodatkową atrakcja dla dzieci a ilość śniegu była zaskoczeniem nawet dla samych mieszkańców Bukowiny.

(KL)

NAPISZ DO NAS: kontakt@wadowiceonline.pl

Dodaj komentarz

Kod antyspamowy
Odśwież

Pamiętaj, że w Internecie nie jesteś anonimowy. Redakcja portalu WadowiceOnline.pl informuje, że nie odpowiada za treść komentarzy użytkowników. Komentarze o charakterze gróźb, personalne ataki oraz komentarze zakłócające dyskusję (trolling, spam) będą usuwane.