250 dzieci z czterech szkół podstawowych wzieło udział w akcji informacyjnej dotyczącej bezpieczeńs
Akcja Widoczny Przedszkolak

250 dzieci z czterech szkół podstawowych wzieło udział w akcji informacyjnej dotyczącej bezpieczeństwa najmłodszych uczestników ruchu drogowego.

Co roku Gmina Tomice wraz z Komendą Powiatową Policji przeprowadzają wśród dzieci z terenu gminy  akcję informacyjną dotyczącą bezpieczeństwa najmłodszych uczestników ruchu drogowego. We wtorek (2.10) podczas spotkania z maluchami asp. sztab. Paweł Migdałek z KPP Wadowice tłumaczył zasady poruszania się po drodze, zwłaszcza w okresie jesienno-zimowym. 

Zastępca Wójta Ryszard Góralczyk 250 dzieciom (3-4 i 5-6 latki) z czterech szkół podstawowych wręczył odblaskowe chusty, które ufundowane zostały przez Urząd Gminy Tomice. Z pewnością przyczynią się one do poprawy ich widoczności na drodze.

Jednocześnie Urząd Gminy w Tomicach wraz z Komendą Powiatową Policji w Wadowicach kieruje apel do rodziców i opiekunów o dopilnowanie faktycznego stosowania odblasków przez dzieci, a nie traktowania ich jako wyłącznie kolorowego gadżetu.

Tylko prawidłowa widoczność na drodze zapewni bezpieczeństwo wszystkim uczestnikom ruchu drogowego, nie tylko na drogach Gminy Tomice.

(LG)


NAPISZ DO NAS: kontakt@wadowiceonline.pl

Komentarze  

+6 #1 Krzysztof Z. 2012-10-03 11:43
Świetny pomysł! Brawo dla władz gminy, wszędzie powinny być takie akcje na jesień nie tylko dotyczy to przedszkolaków. W zeszłym tygodniuu bym prawie zabił nieprawidłowo idacego poboczem do tego kompletnie niewidocznego. A wystarczy opaska czy lampka za parę złotych aby uratować życie...
Cytować
+1 #2 Dominik Dominik 2012-10-14 07:50
Wielu dorosłym tez by się przydało szkolenie po chodzą że .....
Cytować
Dodaj komentarz

Pamiętaj, że w Internecie nie jesteś anonimowy. Redakcja portalu WadowiceOnline.pl informuje, że nie odpowiada za treść komentarzy użytkowników. Komentarze o charakterze gróźb, personalne ataki oraz komentarze zakłócające dyskusję (trolling, spam) będą usuwane.