ZSCKU im. św. Jana Pawła II w Radoczy od roku szkolnego otwiera nowy kierunek: Liceum Ogólnokształcą
W Radoczy rusza od nowego roku szkolnego liceum z przedmiotami medycznymi

ZSCKU im. św. Jana Pawła II w Radoczy od roku szkolnego otwiera nowy kierunek: Liceum Ogólnokształcące z przedmiotami medycznymi. To niezła propozycja dla młodzieży szukającej pracy w branży pielęgniarsko–ratowniczej.

Zespół Szkół Centrum Kształcenia Ustawicznego im. św. Jana Pawła II w Radoczy, wychodząc naprzeciw zapotrzebowaniom rynku pracy, od roku szkolnego 2020/2021 otwiera nowy kierunek: Liceum Ogólnokształcące z przedmiotami medycznymi.

To doskonała propozycja dla młodzieży chcącej rozwijać zainteresowania branżą pielęgniarsko–ratowniczą. Liceum daje bazę dla uczniów, którzy będą kontynuować naukę na uczelniach wyższych ze specyfikacją medyczną (Pielęgniarstwo, Ratownictwo medyczne, Fizjoterapia, Dietetyka, Medycyna itp.).

W ramach podjętej współpracy z Wydziałem Nauk o Zdrowiu Akademii Techniczno-Humanistycznej z siedzibą w Bielsku-Białej oraz Zespołem Zakładów Opieki Zdrowotnej w Wadowicach i przy wsparciu Starostwa Powiatowego w Wadowicach, w trakcie 4-letniego okresu nauczania przewidziano m.in. wizyty zawodoznawcze, szkolenia, warsztaty i inne wydarzenia naukowe oraz udział w wykładach prowadzonych przez uczelnię.

Przedmioty w zakresie rozszerzonym: biologia, chemia i język angielski tworzą dobry fundament do kontynuacji nauki na uczelniach wyższych, a innowacyjne przedmioty uzupełniające są dobrane pod kątem doskonalenia wiedzy i umiejętności z zakresu edukacji medycznej.


(AS)

NAPISZ DO NAS: kontakt@wadowiceonline.pl

Komentarze   

-4 #1 berek 2020-04-16 16:09
No uczelnia po byku w Bielsku nazywana Akademia Tańca i Humoru taki bielski odpowiednik krakowskiego Frycza...Określ enie Kup Sobie Wykształcenie znikąd się nie wzięło .Strasznie nam się wykształcenie spauperyzowalo.
Cytować
Dodaj komentarz

Pamiętaj, że w Internecie nie jesteś anonimowy. Redakcja portalu WadowiceOnline.pl informuje, że nie odpowiada za treść komentarzy użytkowników. Komentarze o charakterze gróźb, personalne ataki oraz komentarze zakłócające dyskusję (trolling, spam) będą usuwane.