Kalwaria Zebrzydowska kupiła 41 komputerów i 32 pakiety dostępu do Internetu wykorzystując 80 tysięc
Kalwaria kupiła komputery dla uczniów i nauczycieli. Przydadzą się podczas epidemii

Kalwaria Zebrzydowska kupiła 41 komputerów i 32 pakiety dostępu do Internetu wykorzystując 80 tysięcy z dotacji. Sprzęt trafi do uczniów i nauczycieli. Na czas epidemii korzystać będą z niego osoby, które nie posiadają własnego.

Wszystkie  gminy oraz powiaty w ramach działania wyeliminowania terytorialnych różnic w możliwości dostępu do szerokopasmowego internetu o wysokich przepustowościach, mogły wnioskować o sfinansowanie zakupu laptopów, tabletów oraz dostępu do Internetu dla uczniów, którzy nie posiadają sprzętu umożliwiającego im realizację zdalnych lekcji, z takiej okazji skorzystała właśnie Kalwaria.

Gmina Kalwaria Zebrzydowska przygotowała wniosek i otrzymała dotację w wysokości  80 tysięcy złotych. W jej ramach  zostało zakupione 41 komputerów oraz 32 pakiety dostępu do Internetu. Sprzęt trafi do wszystkich szkół z terenu gminy.

Zamknięcie placówek oświatowych na wiele tygodni z powodu epidemii koronawirusa wymusiło nowe standardy prowadzenia zajęć edukacyjnych. Uczniowie zamiast w szkolnych ławach zasiadają przed monitorami komputerów. Niestety wielu z nich nie posiada dostępu do internetu lub sprzętu, na którym może realizować podstawy programowe. Na czas zawieszonych zajęć w szkołach wszystkie kupione przez gminę Kalwaria  komputery zostaną wypożyczone uczniom, którzy go nie posiadają.

(MG)

NAPISZ DO NAS: kontakt@wadowiceonline.pl
Dodaj komentarz

Pamiętaj, że w Internecie nie jesteś anonimowy. Redakcja portalu WadowiceOnline.pl informuje, że nie odpowiada za treść komentarzy użytkowników. Komentarze o charakterze gróźb, personalne ataki oraz komentarze zakłócające dyskusję (trolling, spam) będą usuwane.