Piszesz referat lub artykuł? Bronisz magistra lub inżyniera? Nigdzie nie możesz znaleźć materiałów
Tysiące publikacji naukowych na wyciągnięcie ręki

Piszesz referat lub artykuł? Bronisz magistra lub inżyniera? Nigdzie nie możesz znaleźć materiałów do pracy naukowej lub zdobyć upragnionego numeru czasopisma? Nowa oferta Wadowickiej Biblioteki Publicznej może pomóc.

Wadowicka Biblioteka Publiczna przystąpiła do kolejnego projektu, którego celem jest zapewnienie łatwego i szybkiego dostępu do kilku tysięcy publikacji naukowych w formie elektronicznej. Mowa o systemie ACADEMICA, w ramach którego udostępniono artykuły z ponad 2000 polskich czasopism naukowych, opublikowanych w latach 2002-2014. W ten sposób  powstała największa w Polsce pełnotekstowa baza polskich publikacji naukowych, zawierająca setki tysięcy artykułów, monografii, podręczników i skryptów ze wszystkich dziedzin wiedzy.  A  zasób ten nieustannie się powiększa, gdyż nowych tekstów przybywa z każdym dniem.

Dostęp do publikacji, nie podlegających ochronie prawnoautorskiej lub  udostępnionych w modelu Open Access, jest nieograniczony i możliwy z komputerów domowych  (publikacje te zostały oznaczone w bazie zieloną kropką).  Natomiast teksty chronione prawem autorskim są dostępne wyłącznie z terminala znajdującego się  w czytelni  Wadowickiej Biblioteki Publicznej.  Aby skorzystać z bazy na terenie biblioteki potrzebna jest karta biblioteczna oraz hasło, nadawane przez pracownika czytelni.

System ACADEMICA (academica.edu.pl) umożliwia nie tylko przeglądanie publikacji naukowych, ale także ich pełnotekstowe przeszukiwanie, tworzenie notatek, import danych bibliograficznych czy zapamiętywanie kwerend.  To wielka kopalnia wiedzy, dostępna na wyciągnięcie ręki.

Zachęcamy do skorzystania z jej zasobów! – informuje nas Jolanta Pasternak z Wadowickiej Biblioteki Publicznej.

 

(MG)

NAPISZ DO NAS: kontakt@wadowiceonline.pl

Dodaj komentarz

Kod antyspamowy
Odśwież

Pamiętaj, że w Internecie nie jesteś anonimowy. Redakcja portalu WadowiceOnline.pl informuje, że nie odpowiada za treść komentarzy użytkowników. Komentarze o charakterze gróźb, personalne ataki oraz komentarze zakłócające dyskusję (trolling, spam) będą usuwane.