Jak informuje radny województwa małopolskiego Rafał Stuglik, wraz z nowym rozkładem jazdy, który wej
Dobre wiadomości dla podróżujących koleją do Bielska i Krakowa

Jak informuje radny województwa małopolskiego Rafał Stuglik, wraz z nowym rozkładem jazdy, który wejdzie w życie w grudniu tego roku, szykuje się sporo pozytywnych zmian dla podróżnych jeżdżących koleją z Wadowic do Bielska i Krakowa.

Jak poinformował radny województwa małopolskiego Rafał Stuglik, który od lat zabiega o uporządkowanie ruchu pasażerskiego na linii kolejowej nr 117 przebiegającej przez powiat wadowicki (w tym przez Wadowice, Andrychów i Kalwarię Zebrzydowską) są dobre wiadomości dla podróżujących koleją z Wadowic do Bielska i Krakowa.

Jak ostatnio poinformował radnego marszałek województwa małopolskiego Jacek Krupa w odpowiedzi na jego kolejną interpelację, od 10 grudnia tego roku, kiedy w życie wejdzie  nowy rozkład jazdy pociągów, szykuje się sporo korzystnych zmiany w połączeniach kolejowych na tej linii.

Zwiększy się liczba par pociągów kursujących w dni robocze z sześciu do siedmiu, pociągi te będą wyruszać z Bielska-Białej w kierunku Wadowic i Krakowa w regularnych odstępach czasu, w tzw. takcie.

Tak przedstawia się projekt nowego rozkładu jazdy: z Bielska wyjazdy pociągów planowane są w godzinach 6:25, 8:25 (nowy pociąg), 10:45 (zamiast 12:40), 14:45. 16:45, 18:45 i 22:25. Ten ostatni pociąg będzie odjeżdżał nieco wcześniej niż dotąd, zgodnie z życzeniami wielu mieszkańców Andrychowa i okolic, pracujących w bielskich zakładach pracy na drugiej zmianie.

Jak relacjonuje radny Stuglik na swoim Facebooku, w związku z równoległym oddaniem z dniem 10 grudnia  łącznicy w Krakowie między liniami nr 91 i 94, pociągi z kierunku Bielska pojadą wprost Dworzec Główny w Krakowie, bez wjazdu do Płaszowa i zmiany czoła. W ten sposób czas przejazdu koleją z powiatu wadowickiego do stolicy Małopolski skróci się o około 10 minut.


(MG)

NAPISZ DO NAS: kontakt@wadowiceonline.pl

Komentarze   

+14 #1 gonzo 2017-05-17 09:19
niech żyją pociągi nie ma ścisku i bezpiecznie
Cytować
-1 #2 LiniaKolejowa117 2017-05-17 15:29
Tak jest to jest koronny argument!
Cytować
-4 #3 Gość 2017-05-17 20:49
Ścisku nie ma i nie będzie ostatnio tylko obsługa podróżuje.
Cytować

Dodaj komentarz

Kod antyspamowy
Odśwież

Pamiętaj, że w Internecie nie jesteś anonimowy. Redakcja portalu WadowiceOnline.pl informuje, że nie odpowiada za treść komentarzy użytkowników. Komentarze o charakterze gróźb, personalne ataki oraz komentarze zakłócające dyskusję (trolling, spam) będą usuwane.