Wiele tygodni kierowcy na to czekali i w końcu się doczekali. Spółdzielców, całkowicie nowa ulica w
Wreszcie otwierają ulicę Spółdzielców. Poprzeczna zostaje dwukierunkowa

Wiele tygodni kierowcy na to czekali i w końcu się doczekali. Spółdzielców, całkowicie nowa ulica w Wadowicach, w końcu zostanie oficjalnie otwarta  dla ruchu.

Pod koniec lipca budowlańcy otworzyli ruch dla kierowców na nowym rondzie na skrzyżowaniu ulic Poprzecznej, Spółdzielców i Alei Matki Bożej Fatimskiej. Tym samym oficjalnie przywrócono ruch pojazdów w tym miejscu, zamknięty przez kilka miesięcy.

Mimo, że również ulica Spółdzielców, nowy łącznik między aleją Matki Bożej Fatimskiej i Alei Wolności była już skończona, położono ostatnią warstwę asfaltu, postawiono oznakowanie pionowe, wymalowano oznakowanie poziome, od tygodni była ona  zamknięta dla ruchu. Kierowcy  trochę się niecierpliwili, bo jak pokazał jeden otwarty weekend, nowa trasa stanowi doskonały skrót dla jadących np, do parku, Zawadki czy w kierunku górnej części Osiedla Pod Skarpą.

Jak już informowaliśmy, powodem opóźnienia były problemy z odbiorem przez  Tauron, bo ulica ma całkowicie nowe lampy i elektrykę. W końcu jednak udało się wszystko załatwić i już od środy (19.10) zostanie na nowej ulicy oficjalnie otwarty ruch. Ważna wiadomość jest też taka, że po testach ulica Poprzeczna zostaje dwukierunkowa. To chyba dobra wiadomość, bo przy pozostawionej starej organizacji ruchu (jednokierunkowa Poprzeczna) budowa nowego łączniki chyba nie miałaby za wiele sensu.

Tak wygląda przejazd nową ulicą:

 

Przypomnijmy, że prace związane z przedłużeniem ulicy Spółdzielców i budowy nowego ronda trwały, z krótką przerwą, pół roku. Powstały tu, oprócz całkiem nowej drogi, chodniki, schody, ścieżka rowerowa i oświetlenie. Inwestycje za 3 miliony złotych wykonała firma Wikos Fresh z Wygiełzowa z którą w listopadzie ubiegłego roku burmistrz Wadowic Bartosz Kaliński podpisał umowę. Wykonanie tego łącznika to projekt powstały jeszcze za czasów burmistrza Mateusza Klinowskiego.

 

Pozostaje jednak problem mieszkańców ulicy Spółdzielców, z których większość nie zgadza się z inwestycją, uważając, że władze miasta nieco pospieszyły się z jej wykonaniem, nie pytając ich o zgodzę. Wojewódzki Sąd Administracyjny  w Krakowie przychylił się do ich skargi w tej sprawie. W grę wchodzą również spore odszkodowania dla nich.

Kolejną sprawą jest obiecywana drogą do szpitala, bo jednym z argumentów o rygor natychmiastowego wykonania inwestycji wydany przez starostę Eugeniusza Kurdasa  po wstrzymaniu przez sąd prac na kilka tygodni na wiosnę, było powstanie właśnie kilkudziesięciometrowego dojazdu do wadowickiej lecznicy. W tej sprawie również niewiele się dzieje, a problemem jest to, że planowana droga przebiega na terenach prywatnych.

 

(Marcin Guzik)

NAPISZ DO NAS: kontakt@wadowiceonline.pl

Komentarze  

-7 #1 Skandal 2022-10-18 15:55
Znowu winny TAURON. Jak będzie trwoga to wszyscy będą szli do Taurona. Już niedługo 2000 kWh.
+6 #2 Mieszkaniec 2022-10-18 19:35
Chodnik już zastawiony samochodami. Właściciele aut z nagrania dostaną po 1500 za parkowanie na chodniku?
-1 #3 Stiff 2022-10-18 21:17
Cytuję Mieszkaniec:
Chodnik już zastawiony samochodami. Właściciele aut z nagrania dostaną po 1500 za parkowanie na chodniku?

A na jakiej podstawie prawnej? Jakiś paragraf przytoczysz?
0 #4 Wiem 2022-10-19 02:33
Cytuję Stiff:
Cytuję Mieszkaniec:
Chodnik już zastawiony samochodami. Właściciele aut z nagrania dostaną po 1500 za parkowanie na chodniku?

A na jakiej podstawie prawnej? Jakiś paragraf przytoczysz?

Całe życie tam stały, to ich wina że im ktoś pod autem chodnik zrobił???
+5 #5 Stiff 2022-10-19 08:48
Zasłaniają się Tauronem, a teraz ruch otwierają i nie przeszkadza im, że Tauron nadal nie podpisał odbioru. A sąd krakowski właśnie zajmuje się ewentualnym oszustwem starosty wadowickiego. I szukają legendarnego zjazdu do szpitala z tej drogi.
0 #6 Mieszkaniec2 2022-10-19 09:58
No i bardzo dobrze, a niech mieszkańcy się w końcu uciszą.
Nakupili tanie działki obok ulicy, która ZAWSZE miała być tak zrobiona.
Myśleli że są cwani.
Ta droga będzie służyć całemu miastu.
Jak nie pasuje, niech sprzedadzą swoje domy i wyprowadzą się gdzieś, gdzie nie ma żadnych dróg.
+7 #7 Reks 2022-10-19 10:10
Tylko na poprzecznej powinni zlikwidować parking uliczny
-1 #8 DLaczego 2022-10-19 11:01
Dlaczego komentarz o odpowiedzialnoś ci kalińskiego zniknął ktoś przecież musi wypłacić odszkodowania i ponieś konsekwencje oszustwa mieszkańców !!!!

Nie masz uprawnień do komentowania tego artykułu.