Kalwaryjscy aptekarze po raz kolejny protestują Nie zgadzają się z nowym harmonogramem prac aptek w te
Kalwaryjscy aptekarze znowu protestują. Nie zgadzają się z nowym harmonogramem ustalonym przez starostwo

Kalwaryjscy aptekarze po raz kolejny protestują Nie zgadzają się z nowym harmonogramem prac aptek w tej gminie, dotyczącym nocnych dyżurów i tych w dni świąteczne.

Jak co roku Starostwo Powiatowe w Wadowicach ustaliło harmonogram prac aptek. Po raz kolejny aptekarze protestują nie zgadzając się na harmonogramy dotyczące dyżurów nocnych i tych w dni świąteczne dziwiąc się, że  Rada Powiatu uchwaliła harmonogram, pomimo ich sprzeciwu, wyrażonego we wcześniejszych pismach.

Po raz kolejny próbują nas Państwo „zobowiązać” do pełnienia dyżurów, na które nie wyraziliśmy zgody. Oczekujecie wywieszania w widocznym miejscu w aptece informacji, że pacjenci mogą skorzystać z „dyżuru”, który i tak pełni apteka całodobowa w Wadowicach. Artykuł 94 Prawa Farmaceutycznego nie zobowiązuje nas do powyższej czynności. Oznacza to, że swym oczekiwaniem dopuszczają się Państwo rozszerzającej interpretacji przepisów prawa, co jest nieakceptowalne – czytamy w piśmie wysłanym do starostwa jak i do naszej redakcji.

Aptekarze podkreślają, że nie bez znaczenia jest też fakt, że oczekuje się od nich  każdorazowo tłumaczenia się z tego, dlaczego tych dyżurów nie mogą pełnić. A powody są proste i przedstawione przez aptekarzy: brak personelu, realnego zapotrzebowania oraz brak zapłaty przez Radę Powiatu.

TSkoro Rada Powiatu, pomimo jasnego sprzeciwu aptekarzy, uchwala złe i niewykonalne prawo miejscowe, Rada odpowiada za wszystko, w tym za poinformowanie mieszkańców o braku dyżurów i przyczynach tego stanu. Wszystkie z wymienionych powodów są równie ważne. Zarazem wszystkie musiałyby być spełnione jednocześnie, aby każdy rozsądny właściciel apteki mógł rozpocząć rozważania o zapoczątkowaniu dyżurowania – dodają kalwaryjscy aptekarze w piśmie

Podkreślają oni również, że zamieszczony na stronie starostwa harmonogram dyżurów dotyczący Kalwarii Zebrzydowskiej, jest niezgodny ze stanem faktycznym. Mieszkańcom tej gminy pozostaje więc jak w poprzednich latach, korzystanie z nocnych dyżurów oferowanych przez aptekę w Wadowicach.

   

(MG)

NAPISZ DO NAS: kontakt@wadowiceonline.pl

Komentarze   

+8 #1 alwaria 2022-01-19 21:15
nie podoba sie to zamknac apteke.. wiecznie problemy, cieakawe jak np matka sama wychowująca dziecko ma jechac po nocnym dyżurze do wadowic czy skawiny do apteki..
szkoda, że nie ma słonecznej gdzieś w rynku, by moze w koncu sie ogarneli
Cytować
Dodaj komentarz

Pamiętaj, że w Internecie nie jesteś anonimowy. Redakcja portalu WadowiceOnline.pl informuje, że nie odpowiada za treść komentarzy użytkowników. Komentarze o charakterze gróźb, personalne ataki oraz komentarze zakłócające dyskusję (trolling, spam) będą usuwane.