Burmistrz   Augustyn Ormanty apeluje "do góry" o zwiększenie ilości szczepionek, które trafiają do
Burmistrz Kalwarii prosi o zwiększenie ilości szczepionek

Burmistrz   Augustyn Ormanty apeluje "do góry" o zwiększenie ilości szczepionek, które trafiają do czterech punktów szczepień na terenie gminy oraz do jednego  Punktu Szczepień Powszechnych w Kalwarii Zebrzydowskiej.

Burmistrz   Augustyn Ormanty apeluje do  ministra zdrowia Adama Niedzielskiego, ministra Michała Dworczyka – pełnomocnika rządu ds. szczepień  i wojewody małopolskiego Łukasza Kmity  o zwiększenie ilości szczepionek, które trafiają do czterech punktów szczepień na terenie gminy oraz do jednego  Punktu Szczepień Powszechnych w Kalwarii Zebrzydowskiej.

Równocześnie w apelu do władz włodarz dziękuje za wyrażenie zgody na utworzenie Punktu Szczepień Powszechnych w Kalwarii Zebrzydowskiej, z którego korzystają mieszkańcy nie tylko z powiatu wadowickiego ale też z powiatów  myślenickiego, suskiego, krakowskiego oraz z poza województwa.

Na dzień dzisiejszy tylko w tym punkcie szczepień powszechnych zaszczepiliśmy blisko 3100 osób a na terenie gminy wykonano 8341 szczepień. Jesteśmy przekonani, że możliwości obsady punktu są dużo większe, lecz ze względu na minimalne ilości otrzymywanych szczepionek nie możemy w pełni funkcjonować. Do końca czerwca zapisanych chętnych osób do zaszczepienia we wszystkich punktach jest prawie 4500 osób. Do naszych punktów szczepień przybywa coraz więcej osób chętnych do zaszczepienia, jest tylko jeden problem – mała ilość otrzymywanych szczepionek. W imieniu służby zdrowia oraz swoim zwracam się z wielką prośbą o pomoc w zwiększeniu ilości szczepionek dla Kalwarii Zebrzydowskiej. Głównym celem tworzenia Punktu Powszechnego było zaszczepienie jak największej populacji ludności. Wśród zaszczepionych osób mieszkańców gminy Kalwaria Zebrzydowska jest to obecnie około 30% – pisze w apelu do władz burmistrz Augustyn Ormanty

 

 

(AS)

NAPISZ DO NAS: kontakt@wadowiceonline.pl
Dodaj komentarz

Pamiętaj, że w Internecie nie jesteś anonimowy. Redakcja portalu WadowiceOnline.pl informuje, że nie odpowiada za treść komentarzy użytkowników. Komentarze o charakterze gróźb, personalne ataki oraz komentarze zakłócające dyskusję (trolling, spam) będą usuwane.