W niedzielę  13 czerwca wprowadzona zostanie korekta rozkładu jazdy pociągów.  Wrócą połączenia
Wracają bezpośrednie pociągi do Zakopanego

W niedzielę  13 czerwca wprowadzona zostanie korekta rozkładu jazdy pociągów.  Wrócą połączenia dalekobieżne do Zakopanego.

W niedzielę  13 czerwca wprowadzona zostanie korekta rozkładu jazdy pociągów. W porównaniu z zeszłorocznymi wakacjami podróżni zyskają dodatkowy dostęp do kolei z nowych przystanków. Komfort podróżowania – szczególnie dla osób o ograniczonych możliwościach poruszania się, w większości województw zwiększyły bardziej dostępne, wyposażone w pochylnie lub windy perony.

Dzięki modernizacjom linii, przewoźnicy mogą zapewnić krótsze i częstsze połączenia m.in. na trasie Warszawa – Lublin, Kraków – Katowice, Kraków – Wrocław, Katowice – Wrocław.

Do Zakopanego od 26 czerwca wracają bezpośrednie połączenia kolejowe przez powiat wadowicki m.in. z Krakowa, Warszawy i Gdyni. Do składów regionalnych jadących pod Tatry będzie można wygodniej wsiąść ze zmodernizowanych peronów w Suchej Beskidzkiej, Jordanowie, Rabie Wyżnej i Pyzówce.

Wakacyjna korekta rozkładu jazdy będzie obowiązywała od 13 czerwca do 28 sierpnia. PLK wraz z przewoźnikami przygotowały ofertę sezonowych podróży, uwzględniając potrzeby podróżnych, możliwości modernizowanej sieci kolejowej. Zmiana rozkładu pozwala wprowadzić letnie połączenia oraz skoordynować ruch pociągów i modernizacje linii kolejowych.

(PK)

NAPISZ DO NAS: kontakt@wadowiceonline.pl

Komentarze   

-8 #1 Maciej Kot 2021-06-02 11:11
To znaczy ze wszyscy z ograniczeniami beda mogli teraz wsiadac do pociagow dalekobierznych z nowego dworca Osiedle Podchalanin !.
Cytować
-9 #2 wow 2021-06-02 11:17
Jak cudownie. Znów powietrze będzie miało czym jeździć. Od czasu do czasu w pociągu będą mogły otworzyć się drzwi, aby powietrze mogło wysiąść i wejść nowe powietrze, a maszynista wyrzucić peta i dalej w drogę. Uwielbiam te wiatropociągi wożące powietrze.
Cytować
+8 #3 Fan 2021-06-02 11:51
Nie prawda. Wadowice pociagi omijaja. Jest komunikacja zastepcza do suchej i Bielska.. Przesiadki przesiadeczki
Cytować
+2 #4 פֿאָלקס שטימע, 2021-06-02 18:11
Cytuję Maciej Kot:
To znaczy ze wszyscy z ograniczeniami beda mogli teraz wsiadac do pociagow dalekobierznych z nowego dworca Osiedle Podchalanin !.


dalekobieżnych, Podhalanin
Cytować
+2 #5 wadowice 2021-06-02 21:09
NIe będa wsiadac bo pociągi nie jeżdża - wprowadzają ludzi w bład
Cytować
+3 #6 Zenek 2021-06-03 13:13
Powinny jeździć często, szybko i punktualnie. Ponadto obowiązkowo każdy pociąg i dworzec dostosowany dla ludzi z niepełnosprawno ściami i przystosowany do przewozu rowerów .
Cytować
+1 #7 Elżbieta 2021-06-03 14:31
Cieszę się bardzo. 30 czerwca br. Ruszamn Jujawy
Cytować
Dodaj komentarz

Pamiętaj, że w Internecie nie jesteś anonimowy. Redakcja portalu WadowiceOnline.pl informuje, że nie odpowiada za treść komentarzy użytkowników. Komentarze o charakterze gróźb, personalne ataki oraz komentarze zakłócające dyskusję (trolling, spam) będą usuwane.