Przy wadowickiej obwodnicy, między rondem Czumy i Andersa, rozpoczęła się budowa sieci tras rowerowyc
Ruszyły prace przy wadowickiej obwodnicy. Kierowców czekają utrudnienia

Przy wadowickiej obwodnicy, między rondem Czumy i Andersa, rozpoczęła się budowa sieci tras rowerowych. Do końca przyszłego roku w Wadowicach powstanie aż 6,5 kilometra ścieżek! Równocześnie GDDKiA na tym odcinku rozpoczęła wymianę asfaltu. Kierowców czekają utrudnienia.

W Wadowicach rozpoczęła się budowa sieci tras rowerowych, zaplanowanych jeszcze za czasów burmistrza Mateusza Klinowskiego. Wykonawca inwestycji Zakład Budowlano-Mostowy PROBUD sp. z o. o. podzielił ją na kilku etapów, tak aby nie czekając na zaprojektowanie i uzyskanie pozwoleń budowlanych dla całej inwestycji, można było ruszyć z pracami na tych odcinkach, na których pozwolenie jest już gotowe.

W poniedziałek (14.06) rozpoczęła się budowa pierwszego odcinka, od ronda generała Waleriana Czumy do ronda generała Władysława Andersa. Równolegle Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad wymienia nawierzchnię na tym odcinku obwodnicy.

Ten pierwszy 700-metrowy odcinek zostanie oddany do użytku do końca wakacji. A to dopiero początek, bo zgodnie z podpisanymi umowami, w przyszłym roku oddamy rowerzystom do użytku aż 6,5 kilometrową sieć tras. Pierwsza pobiegnie wzdłuż całej obwodnicy oraz wału powodziowego przy drodze za Maspexem, a dalej ulicami Putka oraz Zegadłowicza, kończąc się przy skręcie do Krytej Pływalni Delfin. Druga powstanie po obu stronach ulicy Lwowskiej, w ramach przebudowy tej drogi – mówi burmistrz Wadowic Bartosz Kaliński.

Obie inwestycje zostaną zakończone w przyszłym roku, ich łączny koszt opiewa na kwotę blisko 9 milionów złotych, z czego ponad połowa, 5,3 miliona złotych pochodzi z dotacji unijnej w ramach programu Park&Ride.

Przy skręcie na Podstawie trasa rowerowa pobiegnie przez potok Choczenka, przez co istnieje konieczność budowy specjalnej kładki. To znacznie zwiększa koszty inwestycji oraz wydłuża cały proces przygotowania zadania.

Trasa będzie skomunikowana z siecią parkingów przy: dworcu kolejowym i autobusowym  oraz przy "Starej Rzeźni" na Sienkiewicza, gdzie powstaną miejsca postojowe dla rowerów ze specjalnymi stacjami serwisowymi. W przyszłości połączy się również z projektowaną ścieżką „VeloSkawa”, która pobiegnie wzdłuż rzeki Skawa aż do zapory w Świnnej Porębie.

 

 

 

 

(AS)

NAPISZ DO NAS: kontakt@wadowiceonline.pl

Komentarze   

-18 #1 bicykl 2020-06-18 16:33
super wszyscy będziemy jeździć tylko na rowerach, sami rowerzyści....t akie wieś
Cytować
+14 #2 maria 2020-06-18 18:25
No to dojebali jeszcze to. Za mało było korków na dzień dzisiejszy. Nie wiem kto planuje te remonty i roboty w Wadowicach ale wiem że myślenie sprawia mu ogromny ból. Wszystko na raz. Totalny debilizm.
Cytować
-5 #3 pedal 2020-06-18 21:14
ssciezki robi sie po to by odciazyc ruch miejski a tu paranoja!!!!
Cytować
-10 #4 Prawda 2020-06-18 21:33
Nie dość że wałek za 9mln to jeszcze dodatkowe utrudnienia
A jakoś nikt o tym nie wspomina ale przy poprzedniku to grzało i buczało bo podobno korki były haha
Pewien pieprz robi z mieszkańców patole to wstyd :( i smutne :(
Cytować
-7 #5 Xxx 2020-06-18 22:16
A miasto da rower dla każdego mieszkańca?
Cytować
-1 #6 AXN 2020-06-19 07:14
Obwodnica to szybki objazd miasta,nie jedyna droga przez miasto [ciężarówki].Ta droga to raczej "odstojnica", nie mogę zrozumieć, dlaczego jeszcze się ją tak nazywa?
Cytować
+8 #7 jdui 2020-06-19 10:51
I bardzo dobrze !
Niech robią na raz, trochę człowiek się przemęczy, później będzie już spokój na lata, a nie przez nie wiadomo ile lat rozkopy i dłubanie to tu to tam.
Malkontenci zawsze się znajdą !
Cytować
-3 #8 Anna Kot 2020-06-19 17:57
Fantastyczna wiadomość. Panie Mateuszu Klinowski, czyli nie wszystko, co Pan wypracował dla wadowiczan zostanie zmarnowane.Tera z trzeba będzie się pomęczyć, ale w przyszłości pozwoli to Wadowicom zbliżyć się do statusu europejskiego miasta.
Cytować
+1 #9 Michał 2020-06-20 08:11
super ale pasuje doświetlić przejście dla pieszych (już były wypadki) szkoda ludzi pozdrawiam
Cytować
Dodaj komentarz

Pamiętaj, że w Internecie nie jesteś anonimowy. Redakcja portalu WadowiceOnline.pl informuje, że nie odpowiada za treść komentarzy użytkowników. Komentarze o charakterze gróźb, personalne ataki oraz komentarze zakłócające dyskusję (trolling, spam) będą usuwane.