Do wadowickiego szpitala trafiła specjalna komora służąca do transportu osób w izolacji: chorych lub
Wadowicki szpital z komorą do transportu osób w izolacji

Do wadowickiego szpitala trafiła specjalna komora służąca do transportu osób w izolacji: chorych lub podejrzanych o zarażenie chorobą wysoce zakaźną, jak np. koronawirus.

W poniedziałek (15.06) do Zespołu Zakładów Opieki Zdrowotnej w Wadowicach trafiła komora do transportu osób w izolacji. Komora stanowić będzie wyposażenie SOR (Szpitalnego Oddziału Ratunkowego).

Jest to kolejny sprzęt zakupiony w ramach projektu "Małopolska Tarcza Antykryzysowa - Projekt Medyczny". Wartość komory to 20 454 złote.

Komora do transportu osób w izolacji znajduje zastosowanie we wszelkich sytuacjach, kiedy zachodzi konieczność bezpiecznego przetransportowania pacjentów chorych lub podejrzanych o zarażenie chorobą wysoce zakaźną.

Została wyposażona w niezbędne dodatki i akcesoria mające na celu podniesienie poziomu bezpieczeństwa pracowników medycznych oraz komfortu osób transportowanych. Komora jest produktem wielokrotnego użytku, polega dekontaminacji (usunięciu szkodliwych wirusów i czynników biologicznych).

Transport pacjenta odbywa się w warunkach ujemnego ciśnienia, co zapobiega wyciekowi zanieczyszczonego powietrza.

(MG)

NAPISZ DO NAS: kontakt@wadowiceonline.pl

Komentarze   

0 #1 Michals 2020-06-16 17:36
Skoro to jest taka cudowna komora to czemu pacjent jest w maseczce?
Cytować
Dodaj komentarz

Pamiętaj, że w Internecie nie jesteś anonimowy. Redakcja portalu WadowiceOnline.pl informuje, że nie odpowiada za treść komentarzy użytkowników. Komentarze o charakterze gróźb, personalne ataki oraz komentarze zakłócające dyskusję (trolling, spam) będą usuwane.