W Urzędzie Miejskim w Andrychowie ogłoszono kolejny przetarg na  zagospodarowanie przestrzeni na Pańs
Pańska Góra i Zalew Antecki w Andrychowie nabiorą w końcu blasku? Jest kolejny przetarg

W Urzędzie Miejskim w Andrychowie ogłoszono kolejny przetarg na  zagospodarowanie przestrzeni na Pańskiej Górze oraz terenów Zalewu Anteckiego. Jeśli uda się to zrealizować, mieszkańcy miasta nad Wieprzówką powinni mieć powody do radości.

Pod koniec ubiegłego roku niepowodzeniem zakończył się przetarg związany z wykonaniem zadania pod nazwą "Pańska Góra - kompleksowe zagospodarowanie przestrzeni rekreacyjnej i parkowej w Gminie Andrychów". Nikt chętny nie zgłosił się a na wykorzystanie czeka dotacja unijna w kwocie 12 milionów złotych. Całkowity koszt ma wynieść około 15 milionów złotych.

Prace mają odbywać się w oparciu o projekt przygotowany przez firmę Norma Architekci z Krakowa. Chętni mogą zgłaszać się do 16 lipca tego roku. Wyłoniony w przetargu wykonawca będzie miał czas 29 miesięcy od dnia podpisania umowy na wykonanie prac.

Magistrat ogłosił kolejny przetarg. Pierwsza część zadania obejmuje budowę rekreacyjnego zbiornika wodnego, wokół którego projektuje się ogólnodostępne tereny rekreacyjne. Druga część zadania obejmuje tereny Parku Miejskiego – Pańska Góra i projektuje się przebudowę istniejących oraz budowę nowych ciągów komunikacyjnych na tym terenie wraz z pozostałą infrastrukturą techniczną.

Roboty obejmują m.in. przebudowę ciągów komunikacyjnych, budowę ścieżek rowerowych w części tzw. „Sadu”, montaż elementów małej architektury, oświetlenia a także pielęgnacja zieleni. Z kolei przy Zalewie Anteckiego (tereny dawnych stawów hodowlanych) nastąpi makroniwelacja terenu zbiornika, budowa tras rowerowych, kładki a także pomostu spacerowego, strefy wypoczynkowej i strefy dla dzieci.


(MG)

NAPISZ DO NAS: kontakt@wadowiceonline.pl

Komentarze   

+1 #1 berek 2019-07-03 20:14
Chyba staw Anteckiego ?
Cytować

Dodaj komentarz

Kod antyspamowy
Odśwież

Pamiętaj, że w Internecie nie jesteś anonimowy. Redakcja portalu WadowiceOnline.pl informuje, że nie odpowiada za treść komentarzy użytkowników. Komentarze o charakterze gróźb, personalne ataki oraz komentarze zakłócające dyskusję (trolling, spam) będą usuwane.