Od 1 marca tego roku można ubiegać się o rodzicielskie świadczenie uzupełniające z programu Mama 4
Spore zainteresowanie matczynymi emeryturami

Od 1 marca tego roku można ubiegać się o rodzicielskie świadczenie uzupełniające z programu Mama 4 plus. W Małopolsce 3,5 tysiąca osób złożyło wniosek o to świadczenie.

Przepisy dotyczące programu Mama 4 plus weszły w życie 1 marca tego roku, jednak z uwagi na duże zainteresowanie programem, wnioski można było składać już od połowy lutego. Tym sposobem przed 1 marca do małopolskich oddziałów ZUS wpłynęło ponad 600 wniosków. Do tej pory w Małopolsce zarejestrowano 3,5 tysiąca wniosków o rodzicielskie świadczenia uzupełniające. Najwięcej w oddziale ZUS w Nowym Sączu - przeszło 1,2 tysiąca, najmniej w Krakowie – 719. W chrzanowskim oddziale ZUS, pod który podlega powiat wadowicki takich wniosków było 728.

Większość wniosków pochodzi od kobiet między 60 a 69 rokiem życia, które urodziły i wychowały dokładnie czwórkę dzieci. Tylko siedem wniosków w całym województwie złożyli mężczyźni (trzy w Nowym Sączy, po dwa w Krakowie i Tarnowie). Wniosek od najstarszej kobiety (99 lat) starającej się o matczyną emeryturę wpłynął do oddziału ZUS w Nowym Sączu. Najwięcej dzieci, bo aż siedemnaścioro wychowała kobieta, która złożyła wniosek w krakowskim oddziale ZUS.

Do tej pory ponad tysiąc osób w naszym województwie otrzymało decyzje przyznające rodzicielskie świadczenia uzupełniające. Przeciętna wysokość przyznanych świadczeń to 355 złotych

(AS)

NAPISZ DO NAS: kontakt@wadowiceonline.pl

Komentarze   

0 #1 wiola 2019-03-22 03:21
mnie nie przysługuje, ale wcale tego nie źałuje
Cytować
+13 #2 Teresa 2019-03-22 09:05
Te emerytury powinny nazywać się dla matek leni ja wychowałam 6 dzieci cały czas pracowałam i jeszcze pracuję nawet skończyłam studia trochę chęci a da się
Cytować

Dodaj komentarz

Kod antyspamowy
Odśwież

Pamiętaj, że w Internecie nie jesteś anonimowy. Redakcja portalu WadowiceOnline.pl informuje, że nie odpowiada za treść komentarzy użytkowników. Komentarze o charakterze gróźb, personalne ataki oraz komentarze zakłócające dyskusję (trolling, spam) będą usuwane.