Urząd Miejski w Wadowicach, podobnie jak Starostwo Powiatowe w Wadowicach, może bezpłatnie przebadać
Wadowicki magistrat też za darmo sprawdzi kamerą termowizyjną dom

Urząd Miejski w Wadowicach, podobnie jak Starostwo Powiatowe w Wadowicach, może bezpłatnie przebadać specjalną kamerą termowizyjna domy mieszkańców i określić straty ciepła.

Jak poinformował Urząd Miejski w Wadowicach, Wydział Ochrony Środowiska  w dniach od 17 do 26 stycznia będzie bezpłatnie badał kamerą termowizyjną wady izolacji termicznej domów mieszkańców, a także mostki cieplne i nieszczelności, wpływające na zwiększenie strat ciepła. Wykonywane badania będą miały charakter poglądowy, nie stanowią podstawy do kompleksowej oceny stanu budynku.

Aby badanie termowizyjne mogło dojść do skutku, różnica temperatur na zewnątrz i wewnątrz budynku powinna wynosić co najmniej 18 stopni Celsjusza. Przykładowo, przy temperaturze na zewnątrz +3 stopnie, wewnątrz domu powinno być nie mniej niż 21 stopni Celsjusza. Miarodajne badanie musi być przeprowadzone w dni pochmurne bez opadów, nie może być to dzień słoneczny.

"Wszystkich mieszkańców zainteresowanych wykonaniem pomiarów zapraszamy do zapisów za pośrednictwem formularza Google (https://goo.gl/forms/u1zYCugnNn5atEK92). Liczba miejsc jest ograniczona. Konkretny termin pomiaru kamerą termowizyjną wyznaczy Ekodoradca po wcześniejszej rozmowie z osobami zainteresowanymi" - informują urzędnicy Wydziału Ochrony Środowiska Urzędu Miejskiego w Wadowicach.

Badania kamerą termowizyjną będą wykonywane w ramach projektu "Wdrażanie Programu ochrony powietrza dla województwa małopolskiego – Małopolska w zdrowej atmosferze"/ LIFE-IP MALOPOLSKA/LIFE 14 IPE PL 021 dofinansowanego ze środków programu LIFE Unii Europejskiej.

Przypomnijmy, że niedawno podobną możliwość udostępniło dla mieszkańców Starostwo Powiatowe w Wadowicach.

 

(AS)
(zdjęcia: Urząd Miejski w Wadowicach)

NAPISZ DO NAS: kontakt@wadowiceonline.pl

Komentarze   

+1 #1 Zbyszko z Bogdańca 2018-01-12 16:30
To miłe, że burmistrz inspiruje się pomysłami starosty i też zaoferował badania.

Różnica jest jednak taka, że starostwo zakupiło kamerę na własność i przy odpowiedniej pogodzie może robić badania spokojnie do kwietnia i od października, a gmina wypożyczyła kamerę na 10 dni.

Ale dobre chociaż i to, w ogóle taka kamera powinna być zakupiona w każdym urzędzie powiatowym i gminnym!
Dlatego tym bardziej brawa dla Kalińskiego za pomysł, którym inspirują się inne samorządy!
Cytować
0 #2 to ja 2018-01-12 16:48
To wspaniałe osiągnięcie, zakup gadżetu za 2 tysiące złotych i darmowe publikacje wizerunku.
Śmierdzi taniością.
Polecamy to co tanie dobrze się sprzedaje w Wadowicach.
Tanio kupić tanio sprzedać.
https://www.arcotech.pl/pl/p/Kamera-termowizyjna-MT02/334
Cytować
+1 #3 ext 2018-01-12 16:53
Zbyszko z Bogdańca - wynalazł także koło oraz alfabet łaciński..? :) Pomysł bardzo dobry, ale jednocześnie ma już ładnych kilka lat - fajnie że jest kontynuowany i rozszerzany, bardzo dobry kierunek, ocieplenie budynków to podstawa w walce ze smogiem, podobnie jak prawidłowy sposób palenia węglem tak żeby nie kopcić. Mogliby jeszcze podać czy zdjęcia kamery są poglądowe czy dokładnie tym modelem badają, i jaką rozdzielczość mają te urzędowe urządzenia żeby można było porównać z tymi ogólnodostępnym i w firmach wypożyczających czy to to samo.
Cytować
0 #4 Ekodoradca 2018-01-12 17:06
Kamera Starosty kosztowala 10 tys zł więc nie jest to żaden badziew.
Cytować
+1 #5 ext 2018-01-12 17:13
Ekodoradca - o, to bardzo potaniały. Jak 2 lata temu zastanawiałem się czy nie kupić na wypożyczanie to poniżej 35 tyś zł nic sensownego nie było.
Cytować
+1 #6 ext 2018-01-12 17:19
Ten FLIR E95 kosztuje ponad 50.000zł - jakość w miarę przyzwoita. Nie widzę żeby coś te kamery potaniały. Ta co ktoś wstawił za 2000zł to chyba jest breloczek do kluczy?
Cytować
-7 #7 wadowiczanin 2018-01-12 17:40
do ext zal dupe sciska ze kalinski mial swietny pomysł!? I bardzo dobrze im więcej negatywnych komentarzy na tym portalu pod adresem Kalinskiego tym lepiej bo to dowod na to ze magistrat sie go boi i jedyne co moze robic to hejtowac! Smutne ale prawdziwe
Cytować
-6 #8 gosc 2018-01-12 17:42
Nie dziwie się Klinowskiemu ze jest sfrustrowany ciagle jest bowiem krok za Kalinskim:) a moze juz dwa albo nawet trzy kroki za nim...
Cytować
+3 #9 ext 2018-01-12 17:49
@wadowiczanin - nie, ryba mnie kto to jest kaliński bo nie jestem w jego obszarze działalności, my tu mamy posła Piętę, specjalistę do spraw opieki zdrowotnej znanego pod pseudonimem "niech głodują" - natomiast śmieszy mnie że ktoś pisze że ktoś w 2018r wynalazł koło :)
Cytować
-3 #10 Tok S. 2018-01-12 17:49
Prose Pani, ja tez mam piscałke...
To jest własnie działanie wadowickiego magistratu. Wstyd i żenada.
Cytować
-8 #11 plagiat 2018-01-12 17:55
wstyd, Klinowski, wstyd, małpować po Kalińskim cały czas małpujesz po Filipiak, a teraz zszedłeś jeszcze niżej :lol: :lol: :lol:
Cytować
+2 #12 wadowiczanin 2018-01-12 19:54
@ext przeciez nikt nie pisal ze starosta cos wynalazl tylko dal taka mozliwosc mieszkancom! Rozumiem ze twoim zdaniem to źle ale pewnie dlatego ze sam taka kamera swiadczysz uslugi i to za gruba kasę!
Cytować
0 #13 ja 2018-01-12 19:55
Cytuję gosc:
Nie dziwie się Klinowskiemu ze jest sfrustrowany ciagle jest bowiem krok za Kalinskim:) a moze juz dwa albo nawet trzy kroki za nim...

oni obydwoje dotrzymują sobie kroku :lol:
Cytować
+2 #14 ext 2018-01-12 21:05
Cytuję wadowiczanin:
@ext przeciez nikt nie pisal ze starosta cos wynalazl tylko dal taka mozliwosc mieszkancom! Rozumiem ze twoim zdaniem to źle ale pewnie dlatego ze sam taka kamera swiadczysz uslugi i to za gruba kasę!


yyyy.. proponuję skupić się przy czytaniu. Po pierwsze - napisałem że to świetnie, chciałbym żeby u nas też tak było, o ile to jest porządna kamera. Nie wiem czy przypadkiem kilka miesięcy temu tu pod którymś komentarzem o smogu nie pisałem że lepsze niż zakazywanie palenia drewnem czy węglem byłoby udostępnienie takiej kamery, bo jej wypożyczenie dla osoby prywatnej jest drogie, a sama też nie kosztuje mało - strach czy osoba nieobeznana nie zepsuje. Znajomi mi kiedyś proponowali żeby się zrzucić i wynająć taką na 24h i sprawdzić kilka budynków, bo na sprawdzenie jednego koszt wynajmu jest drogi - tym bardziej fajnie że miasto to zapewnia. Pisałem też powyżej że nie kupiłem do wynajmowania takiej kamery bo najtańsza do czegokolwiek przydatna okazała się bardzo droga i napisałem że dziwi mnie że ktoś pisze że kosztuje 2 czy 10tyś zł. Nie wiem co ty za brednie mi przypisujesz że napisałem i że wypożyczam komuś. Chyba po prostu masz płacone za pisanie nazwiska tego kogoś tam i chwalenie, i nawet nie czytasz na co odpisujesz.
Cytować
+5 #15 Andrzej 2018-01-14 00:54
Każde działanie zmierzające do obniżenia zanieczyszczeni a powietrza jest godne uwagi i zasługuje na pochwałę. Nieważne czy robi to starosta czy burmistrz, ważne że są podejmowane kroki w tym kierunku i jest uświadamiane społeczeństwo.
W interesie obu tych panów leży, aby smog w gminie i powiecie był coraz mniejszy!
Cytować
0 #16 Miłosz 2018-07-23 13:01
Kamery termowizyjne świetnie sprawdzą się do tego typu inspekcji i wpłyną na poprawę jakości życia. Najlepsze kamery termowizyjne to kamery FLIR które można zakupić u Autoryzowanego Dystrybutora FLIR na Polskę http://www.europro.com.pl
Cytować

Dodaj komentarz

Kod antyspamowy
Odśwież

Pamiętaj, że w Internecie nie jesteś anonimowy. Redakcja portalu WadowiceOnline.pl informuje, że nie odpowiada za treść komentarzy użytkowników. Komentarze o charakterze gróźb, personalne ataki oraz komentarze zakłócające dyskusję (trolling, spam) będą usuwane.