W pogrzebie kardynała Mariana Jaworskiego, który odbył się w klasztorze Kalwarii Zebrzydowskiej, ucze
Ksiądz z koronawirusem zasłabł na pogrzebie w Kalwarii

W pogrzebie kardynała Mariana Jaworskiego, który odbył się w klasztorze Kalwarii Zebrzydowskiej, uczestniczył przynajmniej ksiądz zakażony koronawirusem. Zakażenie potwierdzono u księdza Józefa Bremera - rektora Akademii Ignatianum w Krakowie, który zasłabł podczas uroczystości.

W ubiegły piątek (11.09) w Kalwarii zebrzydowskiej odbyły się uroczystości pogrzebowe kardynała Mariana Jaworskiego. Uczestniczyło w nich kilkudziesięciu księży i biskupów, którzy następnie rozjechali się po Polsce. Jak poinformowała Gazeta Wyborcza, rektor Akademii Ignatianum w trakcie mszy pogrzebowej zasłabł, a inni duchowni pomagali mu opuścić kościół. Kilka dni później potwierdzono u niego koronawirusa.

Akademia Ignatianum została objęta kwarantanną, zaś w ogłoszeniu na stronie kościoła jezuitów w Krakowie można przeczytać, że z powodu koronawirusa od poniedziałku (14.09) bazylika przy ulicy Kopernika w Krakowie jest zamknięta dla wiernych.

Spośród sześciu pracowników Ignatianum dwóch z nich jest zarażonych. Czują się dobrze. Pozostałe cztery osoby przebywają w kwarantannie. Jutro zostaną poddane badaniom – poinformował w rozmowie z "Dziennikiem Polskim" ksiądz Jacek Prusak, rzecznik Ignatianum.

 

(AS)

NAPISZ DO NAS: kontakt@wadowiceonline.pl

Komentarze   

+21 #1 Lila 2020-09-18 11:19
A co z braćmi z kalwaryjskiego klasztoru i uczestnikami nabożeństwa?
Normalnie wszyscy trafili by na kwarantannę, ale jak widać są równi i równiejsi. W weekend po tym porzebie na drozkach dzikie tłumy- zjazd rodzin z całej archidiecezji. Nie chodzi o koronawirusa, chodzi o równe traktowanie... grunt, że kasa się zgadza.
Cytować
+11 #2 Sanepid do dzieła 2020-09-18 19:23
Wadowicki Sanepid do dzieła. Dlaczego nie oglaszacie publicznie jak to było z Energylandia, że szukacie uczestników zjazdu rodzin, ponieważ okazało się, że jeden ksiądz co był zarazony koronawirusem przebywał bez maseczki w towarzystwie kardynałów, braci klasztornych i innych uczestników pogrzebu. Nie zachowano reżimu sanitarnego, maseczek, odstepow, itd.
Wszystkich powinniście skierować na kwarantanne. Jeżeli nie to czy świadomie nie narażacie nas na utratę zycia.
Cytować
+3 #3 Hala 2020-09-18 21:20
Są chorzy księża w kalwaria w klasztorze po tym pogrzebie
Cytować
+2 #4 po kwarantannie... 2020-09-19 00:04
...biorą na "przeczekanie". A może nic się nie rozwinie? W przeciwnym razie ktoś by "umoczył d.", bo według prawa uroczystości w klasztorze nie powinny się odbyć tak, jak się odbyły... Za brak maseczki w samochodzie kierowca ma stracić prawo jazdy, za brak maseczki w sklepie sankcje (tu w zależności od kaprysu władzy) dla klienta, albo sklepikarza, a tu... było jak dawniej... Czyli: jest ta zaraza, czy jej nie ma?
Cytować
Dodaj komentarz

Pamiętaj, że w Internecie nie jesteś anonimowy. Redakcja portalu WadowiceOnline.pl informuje, że nie odpowiada za treść komentarzy użytkowników. Komentarze o charakterze gróźb, personalne ataki oraz komentarze zakłócające dyskusję (trolling, spam) będą usuwane.