17 zawodników Małopolski Klub Karate wzieło udział w Mistrzostwach Polski Oyana Karate w Kumite oraz
Nasi karatecy w czołówce

17 zawodników Małopolski Klub Karate wzieło udział w Mistrzostwach Polski Oyana Karate w Kumite oraz Otwartym Turnieju Seniorów w konkurencji Semi-knockdown, który odbył się w miniony weekend w Moszczenicy koło Piotrkowa Trybunalskiego. Nasi karatecy zajęci w nich czołowie miejsca.

W miniony weekend odbyły się Mistrzostwa Polski Oyama Karate w Kumite oraz Otwarty Turniej Seniorów w konkurencji Semi-knockdown. Zawody odbywały się na trzech polach walki w Hali sportowej w Moszczenicy koło Piotrkowa Trybunalskiego. Organizatorem turnieju był Piotrkowski Klub Oyama Karate WASHI z Sensei Dariuszem Szulcem 3 dan na czele. W zawodach udział wzięło blisko 400 zawodników z 43 klubów, w tym Kyokushin Tezuka Group i Kyokushin Matsuhima.

Nasz lokalny klub reprezentowało 17 zawodników, którzy pod okiem trenerów i instruktorów Jacka Kasperka 4 dan, Jacka Zalewskiego 2 dan i Tomasza Rajdy 2 dan wzięli udział w konkurencji Semi-knockdown Juniorów i w Lekkim Kontakcie 10-14 i 14-16 lat.

W sobotę (13.04) walki stoczyli najmłodszy karateka (10-12 lat i 12-14 lat) w konkurencji Lekki Kontakt, czyli w Hogo, w kaskach z kratką, z wyłączeniem kopnięć na udo. W dynamicznych walkach obfitujących w wysokie kopnięcia najmłodszych dopingowali licznie przybyli rodzice. W tej konkurencji I miejsce i tytuł Mistrza Polski zdobył reprezentant naszego klubu: Michał Smolec w kat. wagowej do 50 kg. Zuzanna Staszczyk w Gali w kat. do 45 kg. wywalczyła I miejsce, a Korad Rajda III miejsce w kat. do 50 kg.

W godzinach popołudniowych swoje pojedynki rozpoczęli zawodnicy w konkurencji KNOCKDOWN wg. nowych przepisów, czyli bez mae geri jodan i hiza geri jodan. Zawodnicy walczyli bardzo dynamicznie, a ich pojedynki przyniosły wiele niespodzianek.

W niedzielę mistrzowskie pojedynki stoczyli juniorzy (14-16 lat i 16-18 lat) w konkurencji Semi-knockdown. Mimo bardzo wysokiego poziomu walk i znakomitego przygotowania zawodników, reprezentanci naszego klubu spisali się na medal i to nie jeden. W tej konkurencji tytuł Mistrza Polski zdobył Grzegorz Klaja. II miejsce i Wicemistrzostwo Polski Katarzyna Kasperek i Mateusz Zalewski. Na podium stanął również Robert Balonek zdobywając III miejsce. W Gali w kat. +75 kg II miejsce wywalczył Michał Stanek. Zwycięzcy otrzymali okazałe puchary, dyplomy oraz nagrody rzeczowe.