W pierwszym meczu sezonu 2012/2013 w V lidze piłkarze Skawy Wadowice pokonali na własnym obiekcie Brzez
Zamknęli usta krytykom

W pierwszym meczu sezonu 2012/2013 w V lidze piłkarze Skawy Wadowice pokonali na własnym obiekcie Brzezinę Osiek 3:0 (1:0). Zwycięskie gole strzelili Michał Gaudyn i Dawid Góra – dwie.

Po ubiegłotygodniowej porażce w Pucharze Polski mało kto wierzył, że zawodnicy Skawy Wadowice będą potrafili rywalizować jak równy z równym z drużynami V ligi. Co odważni stwierdzali, że z tym składem Skawa nie zdobędzie w V lidze punktu, poziom gry porównywalny jest z drużynami B klasy…

Strzelanie na stadionie im. Czesława Panczakiewicza w Wadowicach rozpoczęło się w 33 minucie gry. Góra ostro zacentrował piłkę z lewej strony, tam znalazł się Michał Gaudyn, który skutecznie zamknął akcję umieszczając piłkę w bramce.

W przerwie w szeregach Skawy wykonano jedną zmianę: za Rafała Pietruszkę do gry wszedł Mateusz Mosór. Trenerski nos nie zawiódł Bogusława Jamróza. Już w 47 minucie po rajdzie Mosóra przez pół boiska i wyłożeniu piłki na pustą bramkę Dawid Góra zdobył swojego pierwszego gola w sezonie 2012/2013.

Dwie minuty później Piotr Gaudyn płasko, w światło bramki dośrodkował piłkę z rzutu wolnego z prawej strony. Niezdecydowanie bramkarza z defensorem wykorzystał Dawid Góra z najbliższej odległości wpakował piłkę do siatki zdobywając, jak się potem okazało, gola ustalającego wynik spotkania na 3:0 dla Skawy.

Wadowiczanie zamknęli usta krytykom, którzy skazali zespół na pewną porażkę. Teraz przed Skawą kolejne wyzwanie: pokazać w kolejnym meczu przeciwko Cedronowi Brody, że dzisiejsza wygrana nie jest dziełem przypadku, ale efektem ciężkiej pracy na treningach.

Skawa: Gawlik – Jończyk (83′ Góralczyk), Jamróz, Dyrcz (k), Pietraszewski – M.Gaudyn, Skawina (75′ Kuzia), Polus, P.Gaudyn – Pietruszka (46′ Mosór), Góra (90′ Mamcarczyk). Trener: Bogusław Jamróz.