Amatorski Team biegowy  Wichry Beskidu T.R. po raz kolejny organizuje cieszący się sporym powodzeniem
99. urodziny św. Jana Pawła II. Uczczą to biegiem

Amatorski Team biegowy  Wichry Beskidu T.R. po raz kolejny organizuje cieszący się sporym powodzeniem Bieg na Groń Jana Pawła II. W ten sportowy sposób uczcić 99. rocznicę urodzin Karola Wojtyły, jak i promować okolicę i propagować bieganie. Przyłączycie się?

18 maja 1997 roku w rocznicę urodzin Jana Pawła II z inicjatywy Stanisława Orlickiego, złotego medalisty Mistrzostw Polski Weteranów i niezmordowanego entuzjasty i propagatora biegania, zorganizowano bieg, którego meta znajdowała się na Jaworzynie (890 m n.p.m.), szczycie górskim we wschodniej części Beskidu Małego. W 2001 roku był to już oficjalnie Bieg na Groń Jana Pawła II, chociaż nazwę góry zmieniono dopiero 1 stycznia 2004. Na jej szczyt prowadzi kilka górskich szlaków, dlatego też przez lata miejsce startu zmieniało się. Startowano z Rzyk, Wadowic i Rudz. W biegu brało udział średnio około 50 osób, również z zagranicy, chcąc uczcić rocznicę urodzin papieża Polaka.

Tegoroczny, XIX Bieg na Groń Jana Pawła II  organizuje w niedzielę (12.05) po raz kolejny Amatorski Team biegowy Wichry Beskidu T.R. Start zawodników odbędzie się z pętli w Ponikwi o godzinie 10:00. Do przebiegnięcia będzie dystans 7 kilometrów o nawierzchni żwirowej, kamienistej i trawiastej (jeśli spadnie deszcz, będzie sporo błota). Suma przewyższeń +700/-250 metrów. Trasa nie posiada atestu PZLA. Meta biegu znajdować się będzie na Groniu Jana Pawła II (obok kaplicy). Zakończenie zawodów, dekoracja najlepszych zawodników oraz poczęstunek w Schronisku PTTK Leskowiec. Istnieje też możliwość rezerwacji noclegu w schronisku.

W biegu mogą wziąć udział osoby pełnoletnie, a także osoby które ukończyły 16 lat za pisemną zgodą rodziców lub pod opieką prawnego opiekuna. Każdy zawodnik startujący w biegu musi zostać zweryfikowany w biurze zawodów. Biuro zawodów będzie znajdować się w namiocie na polanie nieopodal pętli i będzie czynne w dniu biegu w godzinach od 8:30 do 9:45. Opłata startowa za udział w zawodach wynosi 25 złotych i będzie pobierana w biurze zawodów. Uczestników biegu nie obowiązuje limit czasowy. Organizator zapewnia wspaniałą atmosferę, a także poczęstunek po biegu. Prowadzona będzie tylko klasyfikacja generalna kobiet i mężczyzn.

Każdy z zawodników, który ukończy bieg otrzyma na mecie pamiątkowy medal oraz gadżet okolicznościowy. Zdobywcy miejsc I-III w klasyfikacji generalnej mężczyzn i kobiet otrzymają puchary. Medale i statuetki ufundował burmistrz Wadowic Bartosz Kaliński. Odbędzie się też losowanie nagród od sponsorów

Więcej informacji o biegu udzielają: Krzysztof Radwan 692 314 540 oraz Mariusz Ciapa 666 054 762. Więcej na Facebooku TUTAJ.

Partnerem biegu jest Urząd Miejski w Wadowicach, OSP Ponikiew oraz SWD FormaGym Wadowice. Patronat medialny objął portal WadowiceOnline.pl.

AKTUALIZACJA (SOBOTA, 11 MAJA 2019 09:50)

 

(MG)

NAPISZ DO NAS: kontakt@wadowiceonline.pl

Komentarze   

0 #1 Zosia 2019-05-12 19:37
A po filmie projekcja filmu Sekielskich - reakcja na odmóżdżenie...
Cytować
0 #2 olo 2019-05-12 21:05
Uważam że Kler to była komedia a ten film to najlepsze dzieło jakie widziałem!!!
To się nazywa dziennikarstwo!!!
Pan Sekielski to mega format.
Ofiary mają u minie szacunek do końca życia za odwagę.
Cytować
+2 #3 olx 2019-05-13 10:29
JESTEM katolikiem i bardzo cenie religie ale jak mozna obchodzic rocznice osoby zmarłej.jedynia to msze mozna odprawic i modlic sie za zmarłego, a nie tak jak jedzenia npTORTA itd, MASAKRA.To jest gwałcenie normalnosci zyciowej,
Cytować
Dodaj komentarz

Pamiętaj, że w Internecie nie jesteś anonimowy. Redakcja portalu WadowiceOnline.pl informuje, że nie odpowiada za treść komentarzy użytkowników. Komentarze o charakterze gróźb, personalne ataki oraz komentarze zakłócające dyskusję (trolling, spam) będą usuwane.