Aromatyczne, piękne świece z czasem zyskały na popularności. Wprowadzają wyjątkowy nastrój, odprę
Jakie słoiki najlepiej nadają się do świec?
artykuł sponsorowany

Aromatyczne, piękne świece z czasem zyskały na popularności. Wprowadzają wyjątkowy nastrój, odprężają, dają lekkie światło. To ponadto piękna dekoracja mieszkania i sposób na poprawę samopoczucia. Osoby lubiące ciepłe, delikatne światło płomienia, mogą w pewnym momencie mieć wiele pozostałości wosku. Warto wówczas przetworzyć te resztki i stworzyć sobie nową świecę w odpowiednio dobranym słoiku.

Na co zwrócić uwagę wybierając słoiki do świec

Szklane słoiki na świece muszą cechować się pewnymi określonymi właściwościami. Powinny one:

być odporne na wysokie temperatury – to zasadnicze kryterium, które należy wziąć pod uwagę, wybierając słoiki do świec. Warto wybrać słoiki ze szkła hartownego lub żaroodpornego. Warto pamiętać, że im grubsze szkło, tym większa pewność, że nie pęknie podczas wlewania gorącego wosku,

być gładkie i mieć nienaruszoną powierzchnię – szkło na świece nie może być popękane i być wyszczerbione. Podczas palenia wosk jest tak gorący, że każda rysa i pęknięcie może być niebezpieczne. W takich sytuacjach dochodzi do pęknięcia palącej się świecy i rozlania się ciepłego wosku. W skrajnych przypadkach może dojść do pożaru,

kształt szklanego słoika – słoiki do świec mogą mieć różną formę, kształt i wielkość. Optymalne są słoje o równoległych ścianach, nie zwężane, które ułatwiają zapalenie knota. Warto bowiem pamiętać, że w przypadku, gdy szkło jest szerokie w górnej części, a wąskie na dole, słoik może zbyt mocno się nagrzać i popękać.

 

Najważniejsze cechy słoików do świec

Słoje do świec Emcor są chętnie stosowane w aranżacji wnętrz. To elementy dekoracyjne, które mają wiele zalet, mianowicie:

  • eleganckim wyglądem,
  • ochroną przed zanieczyszczeniem na świecie,
  • zabezpieczeniem, które pozwala na zatrzymanie płynnego wosku w środku,
  • ochronę przed przypadkowym zgaszeniem płomienia lub zapalenia się rzeczy położonych w pobliżu świecy.

Idealne słoje do świec są atrakcyjne wizualnie. Wykonuje się je z grubego szkła, odpornego na ciepło. Są wyposażone w gwint, dzięki czemu, gdy są nieużywane, można je zabezpieczyć zakrętką.

Na stronie emcor-opakowania.pl można znaleźć słoiki na świece o różnych pojemnościach. Dzięki temu każdy może znaleźć odpowiedni dla siebie produkt, przezroczysty lub z brązowego szkła. Te pierwsze warto wybrać w przypadku zabarwionego wosku. Słoje zabezpieczą wosk przed czynnikami zewnętrznymi i wyeksponują podkreślą jego oryginalny kolor. Słoje z brązowego szkła świetnie sprawdza się w przypadku wosku w kolorze naturalnym.

Szklane słoiki na świece pozwolą wzbogacić ofertę opakowań kosmetycznych. Dzięki nim można uzyskać większą rozpoznawalność marki i zachęcić klientów do skorzystania z oferty. Warto zwrócić uwagę na to, czy opakowania kosmetyczne mają odpowiednie certyfikaty bezpieczeństwa i atesty. Muszą one być wykonane z bezpiecznych surowców, by nie wchodziły w reakcję z kosmetykami. Powinny się dobrze prezentować, być trwałe i wytrzymałe, a także praktyczne i komfortowe w stosowaniu.

artykuł sponsorowany
NAPISZ DO NAS: kontakt@wadowiceonline.pl