Muzeum Dom Rodzinny Ojca Świętego Jana Pawła II w Wadowicach we współpracy z Sherlock Wadowice zapra
Rodzinna gra terenowa na wadowickim rynku. Zaprasza papieskie muzeum

Muzeum Dom Rodzinny Ojca Świętego Jana Pawła II w Wadowicach we współpracy z Sherlock Wadowice zaprasza na grę  terenową „Karol Wojtyła i miasto jego młodości”. To świetny sposób na rodzinne spędzenie wolnego czasu i poznanie historii miasta.

Co działo się w mieście nad Skawą 100 lat temu, z kim przyjaźnił się młody Karol Wojtyła oraz czy szmacianką łatwo trafić do bramki? - odpowiedzi na te pytania spróbują znaleźć uczestnicy rodzinnej gry terenowej „Karol Wojtyła i miasto jego młodości”, którą organizuje Muzeum Dom Rodzinny Ojca Świętego Jana Pawła II w Wadowicach we współpracy z Sherlock Wadowice.

Wydarzenie odbędzie się w sobotę (24.06) o godzinie 15:00, początek na wadowickim rynku przy pomniku Jana Pawła II. Gra organizowana jest w ramach obchodów Święta Małopolski.

Udział w grze pozwoli uczestnikom przenieść się do czasów młodości przyszłego papieża. Poprzez zabawę i interakcję z aktorami odgrywającymi rolę przyjaciół Karola, będą mogli poznać zupełnie nowe oblicze tego wyjątkowego człowieka. Będzie to świetna okazja dowiedzieć się, jak wyglądały Wadowice w latach 30. XX wieku i jak młody Karol Wojtyła spędzał swoje wolne chwile. Będzie to nie tylko okazja do poznania historii, ale również do zanurzenia się w świecie wartości, którymi kierował się Jan Paweł II – informują organizatorzy

W wydarzeniu może wziąć udział rodzina, a także grupa znajomych lub przyjaciół (do 8 osób). Każda drużyna przed rozpoczęciem gry otrzyma materiały startowe z mapą i kartami: lokacji, zadań oraz detali. W trakcie zabawy uczestnicy na swojej drodze spotkają aktorów, którzy przekazywać będą różne zadania do wykonania. Przewidywany czas gry to około 2 godziny. Dla wszystkich przewidziano drobne upominki. Z uwagi na ograniczoną liczbę miejsc, zgłoszenia do czwartku (22.06). W celu rejestracji należy wypełnić krótki formularz.

Więcej informacji o wydarzeniu TUTAJ.

(AS)

NAPISZ DO NAS: kontakt@wadowiceonline.pl
Dodaj komentarz

Kod antyspamowy
Odśwież

Pamiętaj, że w Internecie nie jesteś anonimowy. Redakcja portalu WadowiceOnline.pl informuje, że nie odpowiada za treść komentarzy użytkowników. Komentarze o charakterze gróźb, personalne ataki oraz komentarze zakłócające dyskusję (trolling, spam) będą usuwane.