W budynku przy ulicy Mickiewicza w Wadowicach powstanie ogrzewalnia: miejsce dla osób z trudną sytuacj
W Wadowicach powstanie ogrzewalnia dla osób bez dachu nad głową

W budynku przy ulicy Mickiewicza w Wadowicach powstanie ogrzewalnia: miejsce dla osób z trudną sytuacją życiową, bez dachu nad głową.

Jesień oraz zima i ujemne temperatury to czas szczególnie niebezpieczny dla osób bezdomnych. Osoby, które  nie mają się gdzie podziać, nie zważają na to, że dużo pustostanów przeznaczonych jest do likwidacji i przebywanie w nich zagraża ich życiu i zdrowiu ze względu na stan techniczny, często wykorzystuję takie miejsca do schronienia.  Wielu z  nich stawia także  prowizoryczne szałasy i zadaszenia na zewnątrz. W samych Wadowicach takich osób jest kilkanaście.

Gmina Wadowice dostrzega problem i planuje w starym nieużytkowanym budynku przy ulicy Mickiewicza 26 (okolice siedziby Starostwa Powiatowego w Wadowicach), który niedawno przejęła, uruchomić ogrzewalnie. Ma to być miejsce właśnie dla osób bez dachu nad głową, którzy w zimie czy podczas zimniejszych, deszczowych dni nie mają się gdzie podziać i będą mogli tam zaspokoić podstawowe potrzeby.

Miasto ogłosiło kilka dni temu przetarg na remont nieużytkowanego od dawna budynku i jego pomieszczeń. Trzeba tu odświeżyć sufity, tynki, ściany, posadzki, wyremontować stolarkę, rozebrać część ścian i zamontować nowe działowe. W planie jest też przebudowa instalacji elektrycznej, wodno-kanalizacyjnej, oświetleniowej i montaż instalacji monitoringu wizyjnego a także podjazd dla osób z niepełnosprawnościami i remont rozlatujących się schodów na zewnątrz. Ogrzewalnia ma być podpięta do miejskiej sieci ciepłowniczej.

Podmiot, który wygra przetarg, będzie miał 3 miesiące na wykonanie zaplanowanych prac. Ogrzewalnia ma być gotowa  na jesień.

(MG)

NAPISZ DO NAS: kontakt@wadowiceonline.pl

Komentarze  

+20 #1 Gość 2023-06-07 12:44
Bardzo dobra inicjatywa, takie miejsca są potrzebne.
Cytować
+9 #2 K7 2023-06-07 15:06
Znakomity pomysł , wreszcie coś drgnęło . Dobrze by było , żeby nie utrudniać im dostępu ponieważ są "po spożyciu". Pili i będą pić , ale to ludzie , którym w życiu się nie powiodło . Może będzie tam łazienka i pralka - przydało by się .
Cytować
+2 #3 Aa 2023-06-07 20:00
A czy tam nie było kiedyś PKPS( Polski Komitet Pomocy Społecznej) coś jak Caritas?
Dla potrzebujący rodzin była tam wydawana żywność z Uni europejskiej
Cytować
+2 #4 Yt 2023-06-08 09:54
Brawo!!
Cytować
0 #5 Wrr 2023-06-08 10:08
Jakby tak skombinowali paszporty z ukry to byli by w super sytuacji, nikogo by nie musieli o nic prosić sami by ich szukali aby dać im mieszkania.
Cytować
0 #6 Edek 2023-06-08 14:48
Przy polityce jastrzębia takich domków powwinno być kilkadziesiąt w powiecie.
Cytować
+2 #7 P. 2023-06-08 22:24
Pamiętam że tam kiedyś był sklep. Koniec Lat 80 tych. Goniłem tam po pepsi mając może 5 lat.
Cytować
Dodaj komentarz

Kod antyspamowy
Odśwież

Pamiętaj, że w Internecie nie jesteś anonimowy. Redakcja portalu WadowiceOnline.pl informuje, że nie odpowiada za treść komentarzy użytkowników. Komentarze o charakterze gróźb, personalne ataki oraz komentarze zakłócające dyskusję (trolling, spam) będą usuwane.