Zakończyła się akcja Allegro z licytacją nazwy ulicy Energetyków w Wadowicach. Nie było ofert kupna
Nie będzie zmiany nazwy ulicy Energetyków w Wadowicach

Zakończyła się akcja Allegro z licytacją nazwy ulicy Energetyków w Wadowicach. Nie było ofert kupna. Rada Miejska w Wadowicach nie będzie więc podejmować uchwały w tej sprawie.

Od wielu tygodni mnóstwo ludzi angażowało się w zbiórkę pieniędzy na lek na SMA dla Oliwiera Komana z Wadowic. Odbywały się imprezy, z, licytacje i różnego rodzaju wydarzenia, na których odbywały się zbiórki.

Sporą sensacją było wystawienie ulicy Energetyków w Wadowicach na aukcji na popularnym serwisie Allegro.

19 grudnia pomysłodawca Dawid zwrócił się do burmistrza Wadowic z wnioskiem o zgodę na zmianę nazwy ulicy Energetyków w Wadowicach - niewielkiej ulicy, gdzie mieszka mały Oliwier. Darczyńca, który wspomógłby zbiórkę na jego leczenie kwotą równą lub wyższą od 1 mln zł, miałby możliwość wyboru nowej nazwy (firmy lub swojego imienia i nazwiska). Propozycja nazwy ulicy musi być zgodna z zasadami polskiej pisowni, nie może być ona ośmieszająca, poniżająca itp. Musi być także zaakceptowana przez Burmistrza i Radnych Rady Miejskiej – można było przeczytać w  opisie aukcji.

Cała sprawa z licytacją miała spory zasięg medialny, zrobiło się o nim bardzo głośno. Być może to było jednym z powodów, że pod koniec roku, w piątek 30 grudnia, anonimowy dobroczyńca przelał na konto zbiórki na portalu siepomaga.pl 1,5 miliona złotych. To z kolei było potężnym impulsem dla innych i zbiórka zakończyła się jeszcze tego samego dnia i brakujące ponad 400 tysięcy złotych udało się uzbierać jeszcze przed godziną 22:00!

Tym samym Oliwierek, który kilka dni temu skończył roczek, wkrótce dzięki temu ma przyjąć "najdroższy lek świata" - o nazwie onasemnogene abeparvovec (nazwa handlowa: zolgensma) - dzięki któremu ma szansę wyzdrowieć.

Wiele osób zastanawiało się, jak wygląda sprawa zmiany nazwy ulicy Energetyków, w związku z tym, że doszło do wpłaty aż 1,5 miliona złotych. Tymczasem 2 stycznia zakończyła się aukcja na Allegro. Nie było chętnych do licytacji.

Rada Miejska w Wadowicach jednak nie będzie zajmować się uchwałą dotyczącej zmiany nazwy wadowickiej ulicy. Osoba, która wpłaciła 1,5 miliona złotych, zrobiła to na konto zbiórki na portalu siepomaga.pl i wbrew różnym medialnym i fejsbukowym spekulacjom, jest anonimowa i nigdy nie wyrażała zamiaru zmiany nazwy ulicy Energetyków.

(MG)

NAPISZ DO NAS: kontakt@wadowiceonline.pl

Komentarze  

0 #1 Rufus 2023-01-11 11:52
Cytuję haha:
Nie będzie tez dworca ani komunikacji
Wadowice dzieki kalusiowi zostały zablokowane na kilka lat
Ale co tam portal przekupiony boi sie pisac prawdy wstyd :)

Przekupiony to jesteś ty przez ćpuna w czerwonych butach trrolu!
Cytować
-12 #2 co tu sie dzieje 2023-01-11 13:42
nie ma to jak zostawiać komentarze matyldy czy trolli kalusia obrażajace poprzedniego włodarza
Brawo bloger
Cytować
-6 #3 PRawda 2023-01-11 13:45
Cytat:
Nie będzie tez dworca ani komunikacji
Wadowice dzieki kalusiowi zostały zablokowane na kilka lat
Ale co tam portal przekupiony boi sie pisac prawdy wstyd :)
Cytat:
nie ma to jak zostawiać komentarze matyldy czy trolli kalusia obrażajace poprzedniego włodarza
Brawo bloger
Pieniądze można zarobić dostać
Ale szacunku rzetelności honoru raz utraconego już nie odzyskasz !!!
Cytować
Dodaj komentarz

Pamiętaj, że w Internecie nie jesteś anonimowy. Redakcja portalu WadowiceOnline.pl informuje, że nie odpowiada za treść komentarzy użytkowników. Komentarze o charakterze gróźb, personalne ataki oraz komentarze zakłócające dyskusję (trolling, spam) będą usuwane.